Koniec protestów, będzie boisko

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-02-08 13:54:00

Mamy dobre wiadomości w sprawie budowy boisk przy Szkole Podstawowej Nr 16. Protesty oddalono, robotnicy gotują się do rozpoczęcia prac, inwestycja ma zakończyć się jeszcze w sierpniu tego roku.

Kilka miesięcy temu o sprawie tej pisaliśmy tutaj. Cała procedura budowy boisk trwa od maja zeszłego roku. Najpierw powstał projekt. Został on zaakceptowany przez miejskich urzędników i prezydenta. Trzeba było jednak jeszcze rozpisać przetarg na wykonawcę robót. I tu zaczęły się schody. Rozstrzygnięcie przetargu zostało oprotestowane. Procedurę trzeba było powtarzać od nowa. Kilka miesięcy później nastąpiła swoista powtórka z rozrywki – kolejny protest i kolejna zwłoka w czasie.
Tym razem jednak protest został oddalony. Wiadomo już więc, że inwestcyję wykona szczecińska firma Masters. 15 lutego nastąpi oficjalne przekazanie placu budowy. Uczestniczyć w tym będą pracownicy Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, przedstawiciele wykonawcy, urzędnicy z Wydziału Edukacji UM w Gdańsku i dyrekcja SP 16. Najprawdopodobniej trzeba będzie jeszcze trochę poczekać z rozpoczęciem robót.
- Faktyczne wejście na plac budowy będzie uzależnione zapewne od warunków pogodowych. Zakończenie tej inwestycji zaplanowane jest na sierpień 2010 – informuje Edyta Tombarkiewicz z biura prasowego UM w Gdańsku.
- Mogę tylko powiedzieć: nareszcie! – nie kryje radości Nina Markiewicz-Sobieraj, dyrektor SP 16. - Liczymy, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, boisko będzie już gotowe do użycia. Bardzo się z tego cieszę. I to z kilku powodów.  Młodzież będzie miała wielką frajdę i możliwość realizacji swych sportowych pasji. Miejsce to zostanie nareszcie uporządkowane, z pożytkiem nie tylko dla szkoły, ale dla całej okolicy. Oraz, co ważne, nowa inwestycja pociągnie za sobą wykonanie na tym terenie odpowiednich prac melioracyjnych. Udało nam się więc upiec trzy pieczenie na jednym ogniu – dodaje.