Nowi lokatorzy w okolicy

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-05-04 07:06:00

Na Łostowicach oddano do użytku kolejne w mieście „TBS-y”. W dwóch nowych budynkach znajduje się 84 mieszkań. Podobna inwestycja szykuje się również na Trakcie św. Wojciecha.

Budynki na Łostowicach położone są przy ulicy Kolorowej 9 i 11. Ich łączna powierzchnia wynosi niemal 4,500 m2. Inwestycja ta stanowi realizowany przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława” czwarty etap budowy osiedla „Zielone Wzgórze”. W budynku przy Kolorowej 9 znajduje się 31 lokali i 7 garaży. Przeważają mieszkania dwupokojowe. Jest również lokal na parterze, przystosowany dla osoby niepełnosprawnej ruchowo. Kolorowa 11 ma nieco większe gabaryty: 53 mieszkania, 15 garaży i 1 lokal usługowy.
- W nowowybudowanych budynkach zamieszkają najemcy skierowani do zasiedlenia przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz z przeznaczonych do opróżnienia zasobów TBS „Motława” – mówi Michał Piotrowski, z biura prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku.
Jak informuje biuro prasowe gdańskiego UM, jeszcze w tym roku zostanie rozpoczęta również budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy Trakcie św. Wojciecha 183 A. Na początku lutego pisaliśmy o pracach rozbiórkowych, związanych z tą inwestycją.
- Będą to mieszkania przeznaczone dla najemców z gminnej listy oczekujących na mieszkanie – informuje Piotrowski.