Zagrać i pojechać na mistrzostwa

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-05-13 11:11:00

22 maja o godzinie 9:30 rozpocznie się organizowany przez SALOS piłkarski turniej dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy rozgrywek będą rywalizować o Puchar św. Jana Bosko i wyjazd na...mistrzowskie eliminacje.

W turnieju zmierzą się młodzi piłkarze z gdańskich szkół podstawowych i gimnazjów. Mecze rozgrywane będą na boisku przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 (Małomiejska 8A). Organizatorzy tej sportowej imprezy informują, że jest jeszcze miejsce na kolejne drużyny.
- Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w naszym turnieju. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – przekonuje Grzegorz Grylak, prezes SALOS-u.
Swoją drużynę będzie można zgłosić na miejscu turnieju. Przedstawiciele SALOS-u proszą, aby zespoły stawiły się na pół godziny przed rozpoczęciem imprezy. Młodzi piłkarze muszą mieć przy sobie swoją legitymację szkolną.
Drużyny mogą liczyć maksymalnie po 10 osób. Gra będzie odbywać się po 6 zawodników w każdym zespole.
Na turnieju będą również...łowcy talentów. W tę rolę wcielą się obserwatorzy z SALOS-u.
- Najzdolniejsi piłkarze będą mieli okazję zagrać w gdańskiej reprezentacji, która pojedzie na eliminacje do salezjańskich Mistrzostw Polski. Odbędą się one na początku czerwca w Słupsku – opowiada Grylak.
Turniej zakończy się 23 maja.