Uszkodzony most, czas na objazdy

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-07-16 18:42:00

Olszynka. Jak informuje miasto: „niezidentyfikowany pojazd” poważnie uszkodził konstrukcje mostu przy ulicy Łanowej. Teraz najprawdopodobniej szykuje się przebudowa tego miejsca, a także...objazdy dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Na miejsce zostali wysłani eksperci Zarządu Dróg i Zieleni, którzy sprawdzają „stan zniszczeń” tego miejsca. Według wstępnych szacunków jest on poważny – zagrożona ma być konstrukcja mostu. Policji nie udało się namierzyć sprawców tych zniszczeń.

Uszkodzenie konstrukcji mostu oznacza konieczność wprowadzenia zakazu wjazdu dla samochodów (piesi mogą nadal się tutaj poruszać). Wciąż nie wiadomo jednak, jak długo on potrwa.  
Wytyczono już objazdy: I tak kierowcy, jadący z Oruni w stronę ulicy Modrej i Łanowej powinni wybrać ulice: Na Szańcach i Zawodzie. Objazdem dla aut, nadjeżdżających z ulicy Elbląskiej będą ulice: Opłotki i Zawodzie, a dla nadjeżdżających z ulicy Zawodników, ulica Zawodzie.
W drugą stronę (a więc objazd z ulicy Łanowej w kierunku Centrum) „zastępczymi ulicami” będą: Gęsia, Modra, Niwki i Zawodzie.

„Awaria” mostu wymusiła na przedstawicielach Zarządu Transportu Miejskiego wprowadzenie stosownych zmian w lokalnej komunikacji. I tak autobusy linii 178 i N1 zostaną wycofane z ulic Jelinki, Ścieżki, Łanowa i skierowane na trasę objazdową (aktualna trasa – patrz w ramce).

Wiele wskazuje na to, że most przy ulicy Łanowej czeka w najbliższym czasie gruntowna modernizacja. Gdański ZDiZ zleci teraz opracowanie dokumentacji projektowej na jej realizację.  Według urzędników, dokumentacja, a także wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia w kwestii mostu przy ulicy Łanowej mają być gotowe do końca września. Sama realizacja inwestycji potrwa, według wstępnych szacunków ekspertów, około jednego miesiąca.