Zielony konkurs: jest szansa na rewanż

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-07-19 17:17:00

W zeszłorocznej edycji miejskiego konkursu „Zielony Balkon” oruńska reprezentacja praktycznie nie istniała. Teraz jednak przyszła okazja na rewanż. „Nabór” trwa do 31 sierpnia.

W ubiegłym konkursie na najładniejszy balkon w mieście wzięło udział 30-gdańszczan. W szranki stanęli przedstawiciele różnych dzielnic: Ujeściska, Moreny, Stogów, Śródmieścia. Zabrakło jednak reprezentantów Oruni. Dlaczego? Ci, z którymi udało nam się porozmawiać, właściciele nietuzinkowo przystrojonych balkonów na Oruni, tłumaczyli nam, że o konkursie nic nie wiedzieli.

„Zapodajemy temat”
Obiecywali również, że za rok na pewno wystartują. Podobnie jak jeden z naszych czytelników, który oprócz deklaracji, poprosił naszą redakcję o pilnowanie tej kwestii: „Tylko nie zapomnijcie wcześniej zapodać tematu”. No więc, nie zapominamy i „zapodajemy temat”.

Organizatorem konkursu „Gdański Zielony Balkon” jest Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdańska. Jury będzie wybierać „najpiękniej ukwiecony balkon w Gdańsku”. W komisji zasiądą m.in.: pracownicy Wydziału Środowiska, przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej, Zarządu Dróg i Zieleni, a także laureatka zeszłorocznej edycji konkursu.

Technika, sposób wykorzystania zieleni, dekoracje, ilość i dobór gatunkowy roślin są całkowicie dowolne. Warunek jest jeden: żadnej sztuczności – oznacza to ni mniej ni więcej, że balkony mają być przystrojone tylko żywą zielenią.

Przesłać formularz i zdjęcia
Aby wziąć udział w konkursie należy: wypełnić formularz zgłoszeniowy i wykonać 3 zdjęcia balkonu w formacie 10x15 cm. Na ich odwrocie powinny znaleźć się następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika konkursu, adres, numer telefonu i data wykonania zdjęcia. Wszystko razem należy wysłać do 31 sierpnia do Wydziału Środowiska w Gdańsku.
Można to zrobić pocztą na adres:  Urząd Miejski w Gdańsku Wydział Środowiska
ul. Nowe Ogrody 8/12; 80-803 Gdańsk lub też drogą elektroniczną na e-mail: zielony.balkon@gdansk.pl
Istnieje również trzecia opcja – dokumenty można osobiście złożyć w Wydziale Środowiska (ulica 3-go Maja 9, pokój 109).


Jury ogląda balkony
Będzie to dopiero pierwszy etap konkursu. Do jego drugiej części wejdzie około 5 – 10 najlepiej, zdaniem komisji, ukwieconych balkonów. I właśnie do tych uczestników, członkowie jury pofatygują się osobiście. Na miejscu skonfrontują nadesłane im zdjęcia z rzeczywistością. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 30 września. Nagrodą za pierwsze miejsce będzie suma 600 złotych, za drugie – 400 zł, trzecie – 300 zł.

Gdzie, Waszym zdaniem, na Oruni są balkony, które mogą z otwartą, kwietną przyłbicą rywalizować w tym konkursie? Czekamy na Wasze pomysły i propozycje. Czekamy też na zdjęcia takich miejsc. Będziemy je publikować na naszym portalu. I będziemy wracać jeszcze do  „zapodawania tego tematu”.