Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 09/06/2026

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będą dwie nowe stacje MEVO na Oruni i Lipcach. Gdzie jeszcze powinny pojawić się rowery?

 1 dodane: 13:12, 31/07/25

tagi:

Rozszerza się system MEVO. W sierpniu w Gdańsku ma pojawić się 25 dodatkowych stacji rowerów. Dwie z nich znajdą się na Oruni i Lipcach. Jest szansa, że będą kolejne. Ale tutaj aktywni muszą być już sami oruniacy - urzędnicy zapowiadają konsultacje w sprawie lokalizacji kolejnych 25 stacji w mieście. Radna miasta z Oruni Agnieszka Bartków wskazuje potencjalne miejsca w dzielnicy, w których - zdaniem mieszkańców - powinny znaleźć się rowery MEVO.

Będą dwie nowe stacje MEVO na Oruni i Lipcach. Gdzie jeszcze powinny pojawić się rowery?
Będą dwie nowe stacje MEVO na Oruni i Lipcach.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Do tej pory w systemie MEVO w Gdańsku jest ponad 3 tysiące rowerów. Do końca sierpnia liczba rowerów jeszcze się zwiększy. - Tak jak zapowiadaliśmy, rozbudowujemy liczbę stacji systemu w Gdańsku. Obecnie jest ich 388, od jutra (1 sierpnia) będzie ich o dziewięć więcej, a do końca sierpnia przybędzie w sumie 25. O lokalizacji kolejnych 25 stacji zadecydują mieszkańcy, podczas konsultacji społecznych - poinformowała prezydentka Aleksandra Dulkiewicz.

Dwie z nowych 25. stacji pojawi się na Oruni. Konkretnie w rejonie oruńskiego przystanku kolejowego, na Smętnej/Junackiej - ta będzie gotowa dla klientów już 1 sierpnia. A druga stacja (oddana do użytku do końca sierpnia) stanie w rejonie dworca PKP na Lipcach, w rejonie ulicy Niegowskiej.

Nowe stacje pojawią się też m.in. na południu Gdańska, na ulicy Człuchowskiej, Przywidzkiej, Pastelowej, Jabłoniowej i Adamowicza.

Urzędnicy pokazali mapę z wszystkimi nowymi stacjami. Ale także już z tymi funkcjonującymi. Widać, że Orunia-Św.Wojciech-Lipce ma bardzo mało takich stacji, w porównaniu z centrum, ale też południem miasta.

- Orunia jest na trasie międzynarodowej linii kolejowej wraz z dwoma stacjami kolejowymi Stacja PKP Lipce i Stacja PKP Orunia. Bardzo ważne jest zabezpieczenie w tych lokalizacjach stacji Mevo - mówi Agnieszka Bartków, radna miasta z Oruni.

- Wskazywanych przez mieszkańców lokalizacji stacji Mevo jest znacznie więcej. Choćby przy głównej trasie rowerowej wzdłuż Wału Kanału Raduni, na wysokości Parku Oruńskiego czy Parku Ferberów, ale również w św. Wojciechu na granicy Gdańska z Pruszczem. To istotny temat, bo potrzeb według zgłoszeń mieszkańców jest znacznie więcej niż liczba planowanych stacji Mevo - dodaje Bartków.

Galeria artykułu

Będą dwie nowe stacje MEVO na Oruni i Lipcach. Gdzie jeszcze powinny pojawić się rowery?

Będą dwie nowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń