Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 07/08/2026

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Nowa miejscówka" na Oruni. W czwartek wielkie otwarcie

 1 dodane: 12:22, 27/08/25

tagi:

W Domu Sąsiedzkim na Dworcowej powstaje kolejna przestrzeń dla młodzieży. - Tematem przewodnim jest streetart, a głównym elementem przestrzeni ścianka graffiti - mówią pomysłodawcy "Przystanku Wataha" i zapraszają na czwartkową imprezę, która potrwa do godziny 22. Na Dworcowej oprócz części artystycznej (w niej tworzenie "Mapy Oruni"), będzie też ognisko i afterparty z prawdziwego zdarzenia.

"Nowa miejscówka" na Oruni. W czwartek wielkie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Klub Młodych Wataha działa przy Gościnnej Przystani, czyli przy Domu Sąsiedzkim na Dworcowej 11. W klubie działa młodzież w wieku od 11 do 18 lat. To głównie młodzi mieszkańcy Oruni. Klub jest otwarty na nowych uczestników.

Teraz za sprawą oruńskiej młodzieży, a także pracowników Gościnnej Przystani na Oruni powstaje nowa przestrzeń.

- Projekt „Przystanek Wataha” to inicjatywa skierowana przede wszystkim do młodzieży, ale angażująca również całą lokalną społeczność. Przez ostatnie tygodnie wspólnie pracowaliśmy nad budową przestrzeni do odpoczynku i spędzania czasu na wolnym powietrzu. Tematem przewodnim jest streetart, a głównym elementem przestrzeni ścianka graffiti — opisuje Amelia Kryszan, wychowawca w Klubie Młodych Wataha.

Pomysłodawcy nazywają to miejsce "nową miejscówką na Oruni". Zapraszają na uroczyste jej otwarcie. Odbędzie się ono w czwartek (28 sierpnia) o godzinie 14, na zewnątrz Domu Sąsiedzkiego na Dworcowej.

- Podczas wydarzenia zapraszamy na warsztaty, podczas których będzie można spróbować swoich sił w streetarcie, porozmawiać z artystami i współtworzyć graffiti na tyłach naszej konstrukcji do siedzenia. W planie również happening artystyczny "Tu jest moja Orunia", gdzie wspólnie stworzymy blat stołu z mapą dzielnicy i istotnymi dla nas miejscami - zachęca Kryszan.

Impreza ma trwać aż do 22. O 17 planowane jest ognisko i pieczenie kiełbasek. Po 20 rozpocznie się afterparty. - Zapraszamy do wieczornych tańców, które uświetnią nam świecące pałeczki Glow sticks - zachęcają organizatorzy.

Galeria artykułu

"Nowa miejscówka" na Oruni. W czwartek wielkie otwarcie

"Nowa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/07 mam do sprzedania dwa regały z IKEA FJALLBO 51 NA 136 - głę...»

• Wiecej ogłoszeń