Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 18/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Spotkanie z Emmą Popik

 10 dodane: 17:11, 16/12/10

tagi:sp16Emma Popik

W Szkole Podstawowej nr 16 w Gdańsku jest realizowany projekt edukacyjny pt. „Pisarze Gdańska”. Uczniowie mają możliwość poznania twórczości pisarzy naszego regionu, rozbudzenia i poszerzania zainteresowań czytelniczych oraz kształcenia umiejętności głośnego czytania. Do szkoły została zaproszona pisarka Emma Popik.

Pani wicedyrektor oraz uczennica klasy 4 dziekują pani Emmie Popik za spotkanie.
Pani wicedyrektor oraz uczennica klasy 4 dziekują pani Emmie Popik za spotkanie.
Fot. sp16

Fotografia 1 z 10

Spotkanie poprzedziła systematyczna lektura książki „Wejście do baśni”. Uczniowie  czytali ją  w czasie lekcji języka polskiego, godziny wychowawczej i zajęć bibliotecznych. Uznali „Wejście do baśni”  za bardzo ciekawą opowieść i chętnie wypowiadali się na jej temat. Książka przedstawia   dzieci w codziennych sytuacjach , które za sprawą wyobraźni czytelnika stają się niezwykłe. Bohaterowie „Wejście do baśni” są świadomi swoich praw i potrafią z nich korzystać.

W ramach projektu został ogłoszony konkurs plastyczny. Dzieci wykonały przepiękne prace - ilustracje do przeczytanej książki.

W bibliotece szkolnej przygotowano wystawę  książek Emmy Popik.

Kolejnym etapem projektu było spotkanie z pisarką. Zaproszeni zostali na nie uczniowie klasy IV, nauczyciele i rodzice.

Emma Popik odczytała fragmenty   „Wejście do baśni”. Książkę przetłumaczono na język japoński. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć jej oryginalne japońskie wydanie.

Pisarka wspominała  dzieciństwo, czasy szkolne, w tym studenckie. Odpowiadała również na pytania. Uczniowie byli bardzo dociekliwi. Pytali nie tylko o warsztat pisarski, ale również o plany na przyszłość, temat i tytuł następnej książki. Ewelina Suchodolska, uczennica  klasy IV b, podziękowała miłemu gościowi za przyjście, wręczyła kwiaty i poprosiła o pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej.

Pani Emma  Popik była również przewodniczącą jury konkursu plastycznego. Najpiękniejsze rysunki w III kategoriach: klas IV, V i VI zostały nagrodzone. Uczniowie otrzymali dyplomy, podziękowania
i nagrody.  Spotkanie autorskie okazało się niezwykle udane.


Danuta Galant,
wicedyrektor Szkoły

Pani wicedyrektor oraz uczennica klasy 4 dziekują pani Emmie Popik za spotkanie.

Pani...

Emma Popik czyta fragmenty swojej książki

Emma Popik...

Emma Popik czyta fragmenty swojej książki

Emma Popik...

Emma Popik i organizatorzy spotkania

Emma Popik i...

Emma Popik prezentuje wydanie japońskie "Wejście do basni".

Emma Popik...

Organizatorzy spotkania

Organizatorzy...

Spotkanie z Emmą Popik

Spotkanie z...

Spotkanie z Emmą Popik w biliotece szkolnej

Spotkanie z...

Uczestnicy spotkania

Uczestnicy...

Uczestnicy spotkania

Uczestnicy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

sp16

 

11:39, 17/12/10

Umieszczaniem artykułów i zdjęć na stronie portalu nie zajmuje się autor tekstu, tylko administrator szkoły. W podpisie zdjęcia popełniłem błąd, za co przepraszam. Prawidłowy zapis jest na końcu artykułu. Do ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:38, 16/12/10

Na jakich wiele języków przetłumaczono jej książkę?! Tylko na japoński! Co jest oczywiście ciekawostką, ale pani dyrektor mija się z prawdą! A w podpisie pod zdjęcie jest błąd: nie pisze się "v-ce dyrektor" - o ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń