Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Upiększyli plac zabaw na Związkowej, dziś biorą się za plac na Gościnnej. Chcecie pomóc?

 1 dodane: 06:14, 23/05/17

tagi:

Było już wspólne upiększania placu zabaw na Związkowej, teraz przyszedł czas na plac zabaw na Gościnnej. Już dzisiaj w centrum Oruni startuje nietypowe wydarzenie.

Upiększyli plac zabaw na Związkowej, dziś biorą się za plac na Gościnnej. Chcecie pomóc?
Upiększyli plac zabaw na Związkowej, dziś biorą
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Zapraszamy do wspólnego upiększenia placu zabaw i ogrodu przy Gościnnej Przystani. Razem poprawimy płoty, odnowimy sprzęty, posprzątamy, zainstalujemy nowe elementy. Przydadzą się grabie i motyki – zachęcają organizatorzy dzisiejszego wydarzenia, które startuje o godzinie 16 i potrwa do godziny 20.

Organizatorzy (przedstawiciele Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej) przygotują też strefę zabawy dla najmłodszych, a w planach dzisiaj jest również sąsiedzki grill na ulicy Gościnnej.

Przypomnijmy, placem zabaw na ulicy Gościnnej (tak jak i placem na Związkowej) opiekuje się Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, która ma swoją siedzibę w pobliskim budynku Gościnnej Przystani. -  Place na Gościnnej i Związkowej powstały niedawno, a umowa z miastem jest tak skonstruowana, że przez trzy lata to właśnie GFIS dba o te miejsca. Jako organizacja pozarządowa nie mamy na takie działania za wiele środków, dlatego tak ważne jest tutaj zaangażowanie mieszkańców Oruni, którzy na co dzień korzystają z tych placów zabaw – tłumaczył  Przemysław Kluz, menadżer z Gościnnej Przystani.

W zeszłym tygodniu na placu zabaw na Związkowej odbyła się impreza, którą organizatorzy nazwali "świętem placu zabaw na Związkowej". Mieszkańcy i pracownicy GFIS wspólnie naprawili płot placu, posprzątali i upiększyli to miejsce. A po pracy, było też sąsiedzkie grillowanie.

Galeria artykułu

Upiększyli plac zabaw na Związkowej, dziś biorą się za plac na Gościnnej. Chcecie pomóc?

Upiększyli plac...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

p.kluz

89.67.189.*

14:57, 23/05/17

Świętem może być każde spotkanie Oruniaków, którzy mają energię żeby oprócz narzekania zrobić coś razem w atmosferze sąsiedzkiej. Płotu na Związkowej nie zdążyliśmy skończyć, ponieważ pożyczona spawarka co ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.187.90.*

11:20, 23/05/17

są swięta Bozego Narodzenia sa też Wielkiej Nocy ale o swięcie placu zabaw przy Związkowej nie słyszałem mam pytania w związku z w/w artykułem -czy będzie to ustawowo dzień wolny od pracy?i czy patronem ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.144.80.*

10:00, 23/05/17

mało było chętnych Panów do pomocy, gdzie Ojcowie dzieci które tam bawią się na co dzień,

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.211.*

09:15, 23/05/17

Zrobienie połowy to ma być ładne? ? ? Kpina z takiej naprawy

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń