Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 12/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nauka w czasach epidemii. Potrzeba kilku komputerów dla dzieciaków z Oruni

 1 dodane: 17:39, 26/03/20

tagi:

W czasach epidemii zamknięta jest świetlica i klub młodych w Gościnnej Przystani, ale pracownicy zdalnie pomagają uczniom w lekcjach. Jest jednak problem, bo kilka dzieciaków nie ma komputera ani internetu. Pomóc może każdy, kto ma w domu sprawny komputer lub laptop.

 Nauka w czasach epidemii. Potrzeba kilku komputerów dla dzieciaków z Oruni
Nauka w czasach epidemii. Potrzeba kilku
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W dobie koronawirusa lekcje nie odbywają się w szkołach, a w domu, przy użyciu e-learningowych platform. By jednak dzieci mogłby brać udział w zdalnych zajęciach, muszą mieć komputer i oczywiście internet.

"Niestety nie wszystkie dzieci ze Świetlicy i Klubu Młodych mają dostęp do komputera, i przez to nie mogą się uczyć" - piszą przedstawiciele oruńskiej Gościnnej Przystani.

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o dwóch chłopców z podstawówki. Jeden z nich nie ma komputera w domu, drugi ma, ale popsuty.

"Jeżeli ktoś z Państwa ma w domu sprawny komputer lub laptop, który może podarować lub pożyczyć to znajdziemy dla niego dobry dom. Dzięki temu młoda osoba będzie miała szansę na poradzenie sobie w szkole" - piszą przedstawiciele Gościnnej Przystani.

Każdy, kto chciałby tutaj pomóc, powinien zadzwonić do kierownik świetlicy w GP Sylwii Ciach - numer telefonu 795 516 281.

Na Oruni jest też problem, bo nie wszystkie dzieci mają dostęp do internetu. Pracownicy Domu Sąsiedzkiego wiedzą przynajmniej o jednym takim przypadku - chodzi o dziewczynkę z oruńskiej podstawówki.

- Jutro będę dzwoniła do szkoły z pytaniem, jak szkoła rozwiązuje takie sytuacje - deklaruje Ciach.

Galeria artykułu

 Nauka w czasach epidemii. Potrzeba kilku komputerów dla dzieciaków z Oruni

Nauka w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń