Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 04/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będzie nowa odsłona placu zabaw na Lipcach

 1 dodane: 10:35, 22/05/20

tagi:

Gdyby nie determinacja lokalnych radnych dzielnicy, do tej inwestycji mogłoby w ogóle nie dojść. Teraz wreszcie po latach rozpoczyna się budowa nowego placu przy przedszkolu na Lipcach. Ten temat był poruszany m.in. dwa lata temu na spotkaniu ze śp. prezydentem Adamowiczem. W tym roku przebudowane zostanie też ogrodzenie całej placówki.

Będzie nowa odsłona placu zabaw na Lipcach
Będzie nowa odsłona placu zabaw na Lipcach
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O rozpoczęciu prac przy przedszkolu nr 24 na Lipcach informują radni dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Inwestycja pochłonie z budżetu miasta ponad 150 tys. zł. Wymienione zostaną wszystkie urządzenia zabawowe, które były już naprawdę w opłakanym stanie i stanowiły potencjalne niebezpieczeństwo dla bawiących się tutaj dzieci.

Według umowy z wykonawcą, prace powinny zakończyć się najpóźniej do połowy sierpnia.

Warto dodać, że o tę inwestycję od dłuższego czasu zabiegali lokalni radni dzielnicy. Już w 2018 szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" Agnieszka Bartków zaprosiła ówczesnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na "spacer po dzielnicy". Włodarz miasta został zabrany w kilka miejsc, a jednym z przystanków była właśnie okolica przedszkola na Lipcach. Prezydent został poproszony, by miasto wreszcie rozpoczęło tutaj swoją inwestycję - mowa o placu zabaw, ale też o przebudowie zniszczonego ogrodzenia.

Ta ostatnia inwestycja też zostanie zrealizowana, tylko że później. Do końca listopada ma powstać dokumentacja przetargowa na wymianę ogrodzenia przy przedszkolu nr 24.

O przebudowę placu i ogrodzenia wnioskowała też dyrektor Przedszkola nr 24 Krystyna Nakielska. W rozmowie z portalem MojaOrunia.pl dyrektor podkreśla, że ogrodzenie jest niszczone przez rozrastające się okoliczne drzewa, a w niektórych miejscach na teren przedszkola w łatwy sposób mogą dostać się zwierzęta, np. dziki.

Plac zabaw był i będzie otwarty także dla okolicznych mieszkańców, ale tylko w godzinach funkcjonowania placówki. Tak było przed pandemią - w godzinach od 6 do 17 na plac zabaw były wpuszczane też inne dzieci, które przyszły z dorosłym opiekunem.

Galeria artykułu

Będzie nowa odsłona placu zabaw na Lipcach

Będzie nowa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń