Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koronawirus przybiera na sile. Gdańsk w żółtej strefie

 1 dodane: 14:13, 01/10/20

tagi:

W Gdańsku zakażeń przybywa w takim tempie, że Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się wpisać nasze miasto do strefy żółtej. Wiąże się to z konkretnymi obostrzeniami dla mieszkańców.

Koronawirus przybiera na sile. Gdańsk w żółtej strefie
Koronawirus przybiera na sile. Gdańsk w żółtej
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

W ostatnich dniach na Pomorzu - patrząc na liczbę mieszkańców - przybywa najwięcej przypadków koronawirusa w całej Polsce. Każdego dnia w województwie notuje się od 150 do 200 nowych zakażeń.

Gdańsk jest tutaj w czołówce, dziennie lista chorych zwiększa się o 20-30 nazwisk. Dziś było aż 41 nowych przypadków.

Dzisiaj minister zdrowia przekazał informację, o tym, że od dnia 3 października Gdańsk zostaje objęty żółtą strefą. O wszystkim decydują tutaj konkretne wyliczenia. Jeżeli w ostatnich 14 dniach w danym mieście lub powiecie zachorowań było między 6 a 12 na 10 tys. mieszkańców, to zostają one wpisane do strefy żółtej. Jeżeli powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców - to do strefy czerwonej, gdzie obostrzenia są jeszcze większe.

Na ten moment Gdańsk został wpisany do strefy żółtej, a obostrzenia zaczną obowiązywać od 3 października.

Gdańsk w żółtej strefie. Co się zmieni?

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Limit ten obowiązuje też w restauracjach i pubach. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

Prezydent Borawski zapowiedział dzisiaj, że w komunikacji miejskiej w Gdańsku stale będzie emitowany komunikat głosowy, przypominający o obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic.

W Trójmieście, Gdynia została wpisana do strefy żółtej, Sopot - do strefy czerwonej.

Galeria artykułu

Koronawirus przybiera na sile. Gdańsk w żółtej strefie

Koronawirus...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

178.235.188.*

20:03, 01/10/20

To nie koronawirus przybiera na sile, tylko propaganda w mediach. Manipulacja, która nie skończy się, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni, a raczej zniewoleni. I uprzedzam, zanim napiszesz, że to teoria ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

18:50, 01/10/20

nie obowiazuja

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.7.*

17:23, 01/10/20

Czy dla strefy żółtej obowiązują też maseczki w przestrzeni otwartej ?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń