Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 27/02/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W czerwcu kolejny Festyn w Parku Oruńskim. "Wracamy z dużą energią"

 1 dodane: 09:12, 26/05/22

tagi:

12 czerwca (niedziela) wystartuje 22. Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim. - Wracamy z dużą energią - mówią portalowi MojaOrunia.pl organizatorzy i podają szczegóły wyczekiwanej przez wielu oruniaków imprezy.

W czerwcu kolejny Festyn w Parku Oruńskim.
W czerwcu kolejny Festyn w Parku Oruńskim.
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

"Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia” organizuje po 2-letniej przerwie już XXII Wielki Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim im. Emilii Hoene, którego tradycja sięga 1998 roku. Festyn jest skierowany do mieszkańców dzielnicy oraz całego Gdańska i regionu a gromadzi co rok około 1000 uczestników" - czytamy w komunikacie do mediów.

SIL "Orunia" gromadzi liczne instytucje z Oruni, ale nie tylko. W jego skład wchodzą lokalne organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, instytucje kulturalne. Ale inicjatorzy Festynu współpracują też z lokalną radą dzielnicy, policją i strażą miejską.

Festyn odbędzie się 12 czerwca, w niedzielę. Potrwa od godziny 13 do 17.

Festyn wraca do Parku Oruńskiego po przerwie, związanej z pandemią. - Wracamy z dużą energią - obiecuje Piotr Wróblewski, szef SIL "Orunia".

Program festynu będzie obejmował występy artystyczne i muzyczne, koncert muzyki chopinowskiej, warsztaty na których uczestnicy będą robić kapelusze i fascynatory, naukę pierwszej pomocy, gry sportowe, towarzyskie, strefę zabaw dla dzieci (dmuchańce), darmowy i płatny poczęstunek, promocję Straży Miejskiej i Policji, stanowisko harcerzy.

Będzie też konkurs z nagrodami, a w Parku zostanie ustawiona wystawa z archiwalnymi zdjęciami Oruni.

Główna scena zostanie ustawiona przy amfiteatrze w Parku Oruńskim. Z kolei krainy sportowe znajdą się bliżej ulicy Nowiny (w rejonie Wozowni). W pobliżu Pomnika Tatara swoje miejsca będą miały organizacje kulturalne.

Na festynie ma pojawić się także prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

- Parkingi w pobliżu Parku Oruńskiego zostaną zamknięte na dzień festynu, częściowo zostanie też ograniczony ruch drogowy, zalecany jest dojazd komunikacją publiczną - informują organizatorzy.

Szczegółowa organizacja ruchu będzie znana na kilka dni przed Festynem - opiszemy ją w osobnym artykule.

Parkować będzie można po drugiej stronie Traktu, np. w pobliżu dawnej Zatoki, na Gościnnej, czy w rejonie Sceny Muzycznej na Dworcowej. Organizatorzy proszą jednak, by w miarę możliwości dojeżdżać na Festyn nie samochodami, a np. komunikacją miejską, lub rowerami.

Galeria artykułu

W czerwcu kolejny Festyn w Parku Oruńskim. "Wracamy z dużą energią"

W czerwcu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.174.*

14:55, 30/05/22

Żadnej nowej energii większość wszystko to samo ale i rak jak co roku pójdziemy z dziecmi

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.127.*

18:15, 29/05/22

Wszystko pięknie ale DulkewyCZ niech lepiej idzie na swój marsz ...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.195.*

20:03, 27/05/22

największą atrakcją będzie pojawienie się dulkiewicz Super

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.188.*

19:47, 27/05/22

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

awatar

gosc

5.173.146.*

19:23, 26/05/22

Jakie parkingi zostaną zamknięte? Przy Kanale Raduni i ... przy Zatoce ? Ile parkingów jest w pobliżu?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń