Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 24/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Hulajnoga kontra autobus, znak Stop nie pomógł. Jak poprawić bezpieczeństwo na przejściach?

 1 dodane: 10:34, 25/06/24

tagi:

— Kierujący hulajnogą 36-latek nie dostosował się do znaku Stop i zderzył się z jadącym autobusem — mówią portalowi MojaOrunia o sytuacji na skrzyżowaniu Starogardzkiej z Traktem św. Wojciecha. Przy okazji tego wypadku wróciła kwestia poprawy bezpieczeństwa przejazdów na Oruni, gdzie krzyżują się ścieżki kierowców aut i jednośladów. Mamy komentarz z rady miasta.

Hulajnoga kontra autobus, znak Stop nie pomógł. Jak poprawić bezpieczeństwo na przejściach?
Hulajnoga kontra autobus, znak Stop nie pomógł.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Do wypadku doszło w poniedziałek o godzinie 5:30. Na skrzyżowaniu Starogardzkiej z Traktem św. Wojciecha autobus potrącił 36-latka. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie na hulajnodze.

Gdańscy policjanci mówią portalowi MojaOrunia, że 36-latek (jak wynika ze wstępnych ustaleń) nie dostosował się do znaku stop.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na ten moment nie mamy informacji o jego stanie zdrowia.

Przy okazji wypadku wróciła kwestia poprawy bezpieczeństwa przejazdów na Oruni. Mowa szczególnie o przecięciach wzdłuż Kanału Raduni, gdzie Trakt św. Wojciecha przecina droga pieszo-rowerowa. Już wcześniej pisaliśmy o tym, że budowa przejścia w rejonie Podmiejskiej budziła sporo kontrowersji, teraz pojawiła się kwestia wjazdu na mostek, właśnie na Starogardzkiej, gdzie doszło do opisywanego tutaj wypadku.

- Mnie ciekawi, ile na godzinę mogła rozwinąć prędkości ta hulajnoga. To powinno być sprawdzane podczas wypadku — komentuje w rozmowie z nami Agnieszka Bartków, radna miasta z Oruni.

Na ten moment funkcjonariusze nie podają nam takiej informacji.

Bartków wskazuje na rozwiązanie, które zaproponował jeden z mieszkańców. — Rozwiązaniem są barierki, które wymuszają na rowerzystach zmniejszenie prędkości przed skrzyżowaniem — mówi.

Zanim Bartków trafiła do rady miasta, przez lata była szefową lokalnej rady dzielnicy. — Już podczas projektowania tego mostu na Starogardzkiej jako rada dzielnicy proponowaliśmy sygnalizację świetlną lub przesunięcie przejazdu rowerowego za przejście. Tak, aby rowerzyści (szczególnie rozpędzone rowery elektryczne) nie mieli wjazdu na wprost. Urzędnicy zaproponowali jedynie znak stop. To jak jest przestrzegany widzimy na przestrzeni ostatnich kilku lat — komentuje.

Bartków obiecuje, że sprawy tak nie zostawi. Mówi, że już z oficjalnym pytaniem zgłosiła się do miasta. Czeka na odpowiedź urzędników.

Galeria artykułu

Hulajnoga kontra autobus, znak Stop nie pomógł. Jak poprawić bezpieczeństwo na przejściach?

Hulajnoga...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

5.173.148.*

20:29, 28/06/24

Rowerzyści jak i hulajnogi powinni znać przepisy ruchu drogowego i zdawać normalnie kursy skoro jeżdzą drogą publiczną oraz ścieżkami. Oni myślą że znaki ich nie obowiązują , nieraz widziałem jak jeżdzą po ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.22.*

22:08, 26/06/24

podczas tworzenia przejazdu przez podmiejska i przez starogardzka kilkakrotnie rozmawialem i spotkalem sie z dyr gzdiz i pania od ruchu miejskiego powiedziano mi ze rada dzielnicy nie ma nic do mowienia bo oni ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń