Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/06/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Artykuł użytkownika: Z Oruni do NASA w Waszyngtonie

 9 dodane: 21:33, 10/04/12

tagi:

Młodzież z ZSIS na Oruni, codziennie bada elementy środowiska w obszarze fenologii, meteorologii oraz hydrologii, a wyniki tych badań przesyła do Urzędu do Spraw Atmosferycznych i Oceanicznych przy NASA w Waszyngtonie.

Badania globowe
Badania globowe
Fot. zsis

Fotografia 1 z 9

Globe to międzynarodowy program edukacyjno-ekologiczny, w którym od 1997 uczestniczą uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska CKU. W ramach programu młodzież codziennie bada elementy środowiska w obszarze fenologii, meteorologii oraz hydrologii, a wyniki tych badań przesyła do Urzędu do Spraw Atmosferycznych i Oceanicznych przy NASA w Waszyngtonie.

Nauczyciele programu Globe w ramach Centrum Edukacji Ekologicznej prowadzą zajęcia upowszechniające badania lokalnego środowiska, których celem jest zaszczepienie idei programu Globe w szkołach na terenie miasta Gdańska i okolicznych gmin. Zajęcia w formie warsztatów obejmują szkolenia nauczycieli i uczniów tych szkół. Warto też wspomnieć, że szkoła za ilość i jakość przeprowadzonych badań wpisana została na honorową, światową listę szkół realizujących program Globe.

Od lutego 2010  ZSIŚCKU jest szkołą trenerską w nowym projekcie realizowanym w ramach Globe- w Regionalnych Projektach Badawczych. Projekt jest rozszerzeniem formuły Programu Globe w Polsce dla szkół nieuczestniczących w programie. Zakłada on realizowanie zadań przez uczniów i nauczycieli pod nadzorem trenera regionalnego, opracowanych dla wyznaczonej ścieżki dydaktyczno-badawczej (dokonywanie obserwacji i pomiarów parametrów środowiska w terenie, zgodnie z wyznaczonym zagadnieniem i przyjętą metodologią danego projektu badawczego-opisy, zdjęcia, mapki, wykresy, tabele danych, filmy, pobrane próbki, itp. ).

Po przebyciu trasy , grupy szkolne wprowadzą zgromadzone w trakcie zajęć dane do elektronicznych formularzy danych dostępnych na podportalu polskiej strony internetowej Globe   Regionalne projekty badawcze. Wyniki pomiarów będą ogólnie dostępne. Po zakończeniu projektu każda grupa szkolna przygotuje odpowiednio podsumowane wyniki swoich obserwacji dokonanych w trakcie zajęć terenowych.

Materiały te zostaną umieszczone na wymienionym podportalu .Uwieńczeniem realizacji Regionalnych Projektów Badawczych będą imprezy regionalne zorganizowane i przeprowadzone przy udziale szkoły trenerskiej z danego regionu. Imprezy te będą miały za zadanie promocję rezultatów projektów badawczych szkół w społecznościach lokalnych. Właśnie jednym z realizacji działań jest opracowana przez nauczycieli i uczniów ZSIS wycieczka po parku w Oruni - skorzystajcie z propozycji! Bez wychodzenia z domu można poznać uroki Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Dolina Potoku Oruńskiego www.gridw.pl/globe/rpb
Badania globowe

Badania globowe

Badania globowe

Badania globowe

Badania globowe w parku oruńskim

Badania globowe...

Badania globowe w parku oruńskim

Badania globowe...

I Regionalne Games Globe

I Regionalne...

I Regionalne Games Globe

I Regionalne...

Obóz ekologiczny w Juracie

Obóz...

Uczennice ZSIS w Globe Games w Rucianem Nida

Uczennice ZSIS...

Uczniowie w czasie badań

Uczniowie w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.110.*

19:02, 14/04/12

To sa te *********** z mediolatki, a ta sa takie ***** ze brak slow.pl

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

19:43, 11/04/12

Jem kwasa bo pracuje dla NASA

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń