Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 23/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Bluesman światowego formatu odwiedził Orunię

 20 dodane: 12:55, 25/09/14

tagi:

O Oruni zrobiło się głośno w świecie bluesa i nie tylko. Wszystko to za sprawą epokowego koncertu, jakiego w tej dzielnicy jeszcze nie było.

Bluesman światowego formatu odwiedził Orunię
Bluesman światowego formatu odwiedził Orunię
Fot. Zbigniew Petrak

Fotografia 1 z 20

To, co wydarzyło się w zeszły wtorek (23.9) w Stacji Oruni przy Dworcowej 9, zasługuje na miano atrakcji kulturalnej najwyższych lotów. Na koncercie w ramach projektu „Spotkania z bluesem”, zagrali w duecie Harmonica Hinds, chicagowski bluesman światowej sławy i Harsh Guitar Mark (Marek Wojtowicz). Koncert poprzedził występ grupy Green Grass z Bydgoszczy.Harmonica Hinds wraz z Harsh Guitar Mark dali fenomenalny pokaz umiejętności, rozpalając publiczność do czerwoności. Artyści, koncert w Stacji Orunia zaczęli utworami z motywem podróży pociągiem. Na uwagę zasługuje także doskonałe nagłośnienie i obsługa techniczna.

Na imprezę przyszło wiele osobistości świata muzyki, kultury i mediów. Nie zawiedli także sami oruniacy. Szacuje się, że było około 160 osób.

­ - To wielka rzecz i promocja dla Oruni. Nie można tutaj nie być ­ - komentował spotkany na koncercie Krzysztof Kosik, były radny miasta, autor książki na temat historii Oruni.

- Gwiazdy światowego kalibru są szansą dla Oruni. Być może miasto w końcu potraktuje dzielnicę poważnie i zacznie ją odnawiać – słychać było głosy mieszkańców.

Pomysłodawcą i współorganizatorem koncertu był Edmund Sumisławski, pasjonat bluesa, pomysłodawca Fundacji Rollin' Stone of Blues, odpowiedzialny za koncert w 2013 „Rockowo­bluesowy huk na Oruni”, który zgromadził szereg fanów. Zapytany o to czy trudno było sprowadzić chicagowskiego bluesmana do Polski mówił:

­- Harmonica Hinds to żywa legenda. Obecnie jest w trasie po Polsce, w duecie z Markiem Wojtowiczem, który go tu sprowadził. Skorzystałem z jego bytności w kraju i przez Marka, z którym się przyjaźnię, zorganizowaliśmy koncert w Stacji Orunia.

­ - To zdarzenie to piękna promocja dla dzielnicy. Koncert jest memorandum dla ś.p. Marii Jurkowskiej, wielbicielki i propagatorki bluesa. Razem z Markiem chcemy celebrować jej pamięć tworząc muzeum bluesa jej imienia. Dzisiejsze zdarzenie to milowy krok w kierunku budowy międzynarodowej klasy festiwalu bluesowego na Oruni.

­- Cykl „Spotkania z bluesem” ma wymiar także edukacyjny. Chcemy popularyzować i edukować Polaków w kwestii tego gatunku muzycznego – dodawał  Wojtowicz.

Imprezę poprzedziła konferencja prasowa, która odbyła się w CCH Manhattan we Wrzeszczu.


Organizatorzy: Fundacja Rollin' Stone of Blues im. Marii Jurkowskiej
Partnerzy: Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Stacja Orunia, Fundacja Sopocke Korzenie, IKO Orunia i Stowarzyszenie Son House of Gospel
Bluesman światowego formatu odwiedził Orunię

Bluesman...

Bluesman światowego formatu odwiedził Orunię

Bluesman...

Bluesman światowego formatu odwiedził Orunię

Bluesman...

Bluesman światowego formatu odwiedził Orunię

Bluesman...

Bluesman światowego formatu odwiedził Orunię

Bluesman...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

14:26, 28/09/14

Wspaniała impreza.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.85.199.*

14:25, 26/09/14

Wielki szacun dla wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie. Dzięki wszystkim anonimowym współpracownikom niestety przyćmionym blaskiem wielkiej gwiazdy EDA BLUESA. Orunio, tak trzymać :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

185.2.196.*

10:26, 26/09/14

Dzięki Romanowi Itrichowi, za pomoc w obsłudze tego koncertu I Gwiazd. Dzięki Przemkowi Kluzowi za pomoc na rzecz tego wydażenia.

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

89.67.73.*

22:57, 25/09/14

Świetna impreza, doskonale się bawiłam! No może tylko te krzesła za gęsto stały, sprawiając wrażenie, że bluesa słucha się bez ruchu i w nostalgicznej zadumie, czego osobiście nie praktykuję. :) Pozdrawiam Pana, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.29.*

18:10, 25/09/14

To była impreza!!!! Dzięki Orunia !!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń