Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/10/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orunia w kolejce po inwestycje

 1 dodane: 20:10, 12/10/10

tagi:mieszkania komunalneTBSTrakt Św. Wojciechabudynki

Jedna z inwestycji TBS „Motława” – budowa trzech bloków przy Trakcie Św. Wojciecha, stoi pod znakiem zapytania. Na jej realizację wciąż nie ma odpowiednich środków.

Orunia w kolejce po inwestycje
Orunia w kolejce po inwestycje
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Przypomnijmy, Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Gdańsku (w jego skład wchodzi Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i TBS „Motława”) to założona przez gminę spółka, której celem jest budowa tanich mieszkań dla osób niezamożnych. Sposób finansowania takiej inwestycji to udział procentowy Banku Gospodarstwa Krajowego (w założeniu jest to kwota do 40% całej wartości), samych mieszkańców (30%) oraz gminy Miasta Gdańska (30%).

W lutym pisaliśmy o planach budowy trzech budynków mieszkalnych, w miejscu wyburzonej kamienicy przy Trakcie Św. Wojciecha 183 A. Inwestycję uzależniono wówczas od przyznania przez Bank Gospodarstwa Krajowego odpowiednich środków. Czas rozpoczęcia robót szacowano na drugą połowę bieżącego roku. Projekt zakładał (i nadal zakłada) oddanie 137 mieszkań, przeznaczonych dla najemców z gminnej listy, oczekujących na własne „M”. Teraz jednak inwestycja ta stoi pod znakiem zapytania. 
- Być może, nie dostaniemy takiego dofinansowania jak zakładaliśmy na inwestycję na Oruni. Ciągle czekamy na decyzję BGK w tej sprawie. Ma zostać podjęta w ciągu najbliższych tygodni – mówi Seweryn Wyganowski, prezes TBS „Motława”.

Wyganowski dodaje również, że jeśli BGK nie wyłoży środków w zakładanej kwocie, budowa przy Trakcie Św. Wojciecha, zostanie najprawdopodobniej przełożona w czasie, a pierwszeństwo realizacji będą miały TBS-y w Letnicy.

Galeria artykułu

Orunia w kolejce po inwestycje

Orunia w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

23:25, 18/10/10

trzeba zawiązać 'komitet kolejkowy'. Jak staniemy w ogonie kolektywnie, to może nas już nic nie ominie...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

08:02, 17/10/10

Jest to kolejny przykład jak traktowana jest nasza dzielnica. Bo i komu zależy, aby w tej części miasta coś w końcu ruszyło do przodu. Przecież wybudowanie nowych budynków będzie krokiem w stronę rozwoju ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

live4ever

 

13:00, 13/10/10

tylko proszę, nie takie maszkary!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:43, 13/10/10

Pewnie bo jak już trzeba coś zrobić na Oruni to oczywiście nagle nie ma na to dofinansowania. Standard na Oruni.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:15, 13/10/10

a ulica dalej będzie straszyć...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

22/10 Najlepsze bzyk randki z Polski. Gorące seeeks spotkania w t...»

20/10 Witam, jestem atrakcyjną kobieta. Wysoka, szczupła, ładna bu...»

11/10 Ja nieśmiała, „szara myszka”, ambitna i uparcie dążąca do ce...»

07/10 Hej jestem Pola, mam 42 lata i jestem właścicielka hotelu. C...»

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

• Wiecej ogłoszeń