Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 28/01/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńscy "Mikołaje" w akcji

 3 dodane: 15:38, 20/12/10

tagi:SalezjaniepaczkiGimnazjum nr 10Caritas

Ponad 200 świątecznych paczek trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców Oruni. Całą akcję zorganizowali Salezjańscy Współpracownicy. Dzielnie wspierała ich młodzież ze Szkolnego Koła Caritasu, działającego przy Gimnazjum nr 10.

Oruńscy
Oruńscy "Mikołaje" w akcji
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 3

O Salezjańskich Współpracownikach, którzy funkcjonują przy Parafii św. Jana Bosko pisaliśmy tutaj. Na łamach portalu MojaOrunia.pl ukazał się też artykuł na temat oruńskiego Szkolnego Koła Caritasu.

Tak jak i rok temu obie organizacje połączyły siły. Seniorskie doświadczenie wsparła młodzieńcza energia. Efekt? Ponad 200 biednych, chorych i starszych mieszkańców Oruni będzie miało bardziej radosne Święta Bożego Narodzenia. Każdy z potrzebujących otrzymał wielką paczkę z żywnością.
- Ludzie dostali m.in. czekoladę, mąkę, dżem, mandarynki, cukier, dużo słodyczy. Udało nam się zgromadzić całą żywność, dzięki wielkiemu wsparciu ze strony Caritasu. Ale pomagali też inni. Od jednej pani, lokalnej sadowniczki, otrzymaliśmy sporą ilość jabłek. Owoce trafiły do naszych paczek – opowiada Urszula Szkutnik, sekretarz Salezjańskich Współpracowników.

Żywność zbierała również młodzież ze wspomnianego wyżej Koła. Niestety w tym roku nie udało się zorganizować zbiórki w oruńskim sklepie Zatoka (okazało się, że o pozwolenie na taką akcję trzeba ubiegać się wcześniej).
- Nasz kosz stał w kościele przy ulicy Gościnnej. Ludzie mogli do niego wrzucać produkty żywnościowe, które później trafiały do paczek dla najbardziej potrzebujących – mówi Elżbieta Kluz, opiekunka Szkolnego Koła Caritasu przy Gimnazjum nr 10.

Paczki rozdawano na plebani kościoła przy ulicy Gościnnej. Nie zapomniano jednak o osobach, które z różnych przyczyn, nie są już w stanie same zgłosić się po pomoc. Tutaj znów w sukurs przyszła młodzież z „Dziesiątki”. Nastolatkowie roznosili paczki po domach. W sumie trafiły one pod trzydzieści kilka adresów.
- Chcemy pomagać tym, którym nie wiedzie się najlepiej. Nie tylko przynosimy paczki, ale też rozmawiamy z ludźmi . To są często samotne osoby, cieszą się, że przychodzimy – tłumaczą nam Beata i Dominika, uczennice klasy 3A z Gimnazjum nr 10.

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritasu przygotowała również kilkadziesiąt stroików. W ten sposób paczki nabrały prawdziwie świątecznego wyglądu.

Członkowie Salezjańskich Współpracowników i reprezentanci Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 10 przygotowują i rozdają paczki nie tylko w okresie świąt. „Mikołaje” działają na Oruni przez cały rok, oprócz wakacji.

Galeria artykułu

Oruńscy "Mikołaje" w akcji

Oruńscy...

Oruńscy "Mikołaje" w akcji

Oruńscy...

Oruńscy "Mikołaje" w akcji

Oruńscy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

18:06, 26/12/10

chlejusy stoja po dary a potem maja za co pic!!!!!!!!!mam takich sasiadow ZENADA

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

08:43, 21/12/10

A ja nadal uwazam ze dawanie demoralizuje wedke tak ryb nie

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:59, 20/12/10

Kontakt: Sklep Zulawska 1 pod kioskiem.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:58, 20/12/10

Sprzedam produkty swiateczne z paczki po polowie ceny. Najpotrzebniejsze rzeczy na swieta troche slodyczy cukier maka itp.

zgloś naruszenie
awatar

p.kluz

 

21:50, 20/12/10

Matta Duska już nie polecamy - dziękuję za uwagę. Pozdrawiam

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:11, 20/12/10

a mi się podoba rubryka "Polecamy" po prawej, gdzie rozdają wejściówki na Matta Duska :) Aktualna bardzo sprawa :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:05, 20/12/10

świetna akcja, brawo popieram z całego serca, dzięki takim inicjatywom płynącym prosto z serca młodzież uczy się dzielić i pomagać potrzebującym, jeszcze raz brawo Współpracownicy Salezjanie, brawo Koło ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:11, 20/12/10

Dziwny świat, ludzie narzekają nawet jak im ktoś oferuje cukier z rabatem ;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:12, 20/12/10

A potem potrzebujący chodzą po Oruni i proponują cukier w promocyjne cenie bo na wino brakuje. Do bani robota, lepiej zbiórkę wina zrobić i rozdać.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/01 Witam. Zaopiekuje się Waszym dzieckiem od poniedziałku do...»

02/01 Szukamy osoby do dorywczej opieki nad dziećmi w wieku przed...»

02/01 Mloda i chetna na spotkania $$$ na godzinke albo lodzika. U ...»

• Wiecej ogłoszeń