Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 23/02/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

To oni zaprojektowali zmiany na ulicy Gościnnej. W poniedziałek będzie można zadać im pytania i zobaczyć ich prace

 1 dodane: 09:47, 29/06/19

tagi:

W czerwcu pisaliśmy o tym, że miasto rozstrzygnęło konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Rynku Oruńskiego. Teraz w najbliższy poniedziałek (1 lipca) w Gościnnej Przystani odbędzie się spotkanie z autorami zwycięskiego projektu. Szykuje się więc ważna debata na temat centrum Oruni!

To oni zaprojektowali zmiany na ulicy Gościnnej. W poniedziałek będzie można zadać im pytania i zobaczyć ich prace
To oni zaprojektowali zmiany na ulicy Gościnnej. W
Fot. materiały udostępnione przez Biuro Rozwoju Gdańska

Fotografia 1 z 1

Miasto przygotowuje się do rewitalizacji ulicy Gościnnej. Jak pisaliśmy na MojejOruni miasto rozstrzygnęło już konkurs na zagospodarowanie Rynku Oruńskiego.

W konkursie wzięło udział pięć prac. Pierwszą nagrodę (14 tys. zł) otrzymała koncepcja autorstwa biura projektowego Studiomania. Na portalu pokazywaliśmy już stosowne prezentacje, ale teraz oruniacy będą mogli zobaczyć je "na żywo" i w znacznie lepszej jakości. Wszystko za sprawą spotkania w Gościnnej Przystani, które rozpocznie się w poniedziałek (1 lipca).

Pojawią się na nim zwycięzcy konkursu, którzy zaprezentują duże plansze z ich wizjami zagospodarowania Rynku Oruńskiego. Będą też przedstawiciele jury, które rozstrzygnęło konkurs na zagospodarowanie ulicy Gościnnej.

Warto przypomnieć, że zwycięzcy konkursu dostali też konkretne wytyczne od jury. Oznacza to, że będą musieli nanieść do swojego projektu kilka poprawek - m.in. zwiększyć ilość zieleni kosztem "kamienia", szczegółowo zaprojektować fontannę przy Gościnnej i przedstawić konkretną "organizację ruchu kołowego na rynku".

Szykuje się więc debata na temat przyszłości ulicy Gościnnej.

Jak mówili nam w czerwcu urzędnicy, kolejnym krokiem ku realizacji inwestycji będzie przygotowanie dokumentacji technicznej, na podstawie której ruszy przebudowa. Konkretne zmiany na ulicy Gościnnej mogłyby się pojawić w 2020 roku.

Zwycięskie prace na temat zagospodarowania ulicy Gościnnej będzie można oglądać w Gościnnej Przystani przez dwa tygodnie. Od poniedziałku do czwartku (od 14 do 19).

Galeria artykułu

To oni zaprojektowali zmiany na ulicy Gościnnej. W poniedziałek będzie można zadać im pytania i zobaczyć ich prace

To oni...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.73.166.*

17:11, 01/07/19

Orunia to piękna dzielnicę wystarczy jeszcze trochę zainwestować w ta część dzielnicy A Bed,ie jeszcze piękniej to tylko 3 km od ratusza

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.192.92.*

15:45, 01/07/19

130* inwestycja jeszcze trwa nie było odbiorów. Z tego co wiem Rada Dzielnicy pilnuje tematu a nawet już namawia Gdańskie Wody aby w tym rejonie powstał ogród deszczowy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.130.*

09:16, 01/07/19

Niedawno skończono podjazd dla niepełnosprawnych przy przystanku Gościnna, ale dalej zalegają tam wory z odpadami po budowie, może ktoś się tym zainteresuje z Rady Dzielnicy i powiadomi tych co powinni to ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.173.152.*

06:55, 30/06/19

kochani a co z koncowym przystankiem lii 113 i 210 a co z wirnymi teraz w swieta i w niedziele stoi tam mnostwo samochodow i wysiadajacych z nich wiernych co na to ksieza i wirni bo w tej kwestii najbardziej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

62.61.54.*

12:29, 29/06/19

Tak, ale to wciąż nie jest ostateczna koncepcja. W tym przypadku chodzi oczywiście o wagon tramwaju i kilkanaście metrów torów (to nie ma być działająca linia, tylko nawiązanie do historii ;)). Pozdrawiamy

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.73.164.*

12:19, 29/06/19

Czy koncepcja z tym tramwajem na zdjeciu rowniez bedzie wchodzic w gre? Czy to tylko sztuczne jest?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń