Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 27/06/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W parku na Gościnnej można siedzieć... Nareszcie!

 1 dodane: 00:00, 20/07/09

tagi:ławkiPark na Gościnnejpostulaty

Kolejny postulat mieszkańców Oruni doczekał się realizacji. W parku na ulicy Gościnnej miasto zamontowało kilka betonowych ławek.

W parku na Gościnnej można siedzieć... Nareszcie!
W parku na Gościnnej można siedzieć... Nareszcie!
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Zieleniak na Gościnnej spełnia głównie rolę przejścia między dwiema Oruniami – tę zza torów i tę przed nimi. Do tej pory mało kto zatrzymywał się tutaj na dłużej. Problem był – przynajmniej w teorii – banalny. W parku nie było po prostu gdzie usiąść. Brak ławek dawał się we znaki szczególnie osobom starszym, które lubiły w tym miejscu spacerować. Na spotkaniu prezydenta Pawła Adamowicza z mieszkańcami Oruni, ci ostatni podnieśli omawianą kwestię. W tej sprawie do magistratu trafiło również kilka zapytań i wniosków na piśmie. Do 15 lipca Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku zadeklarował się zamontować kilka ławek na terenie parku przy ulicy Gościnnej. I rzeczywiście, do tego terminu miastu udało się zrealizować to zamierzenie.
- Problem ławek, a raczej ich braku, występuje w całym mieście. Właściwie w każdej dzielnicy mieszkańcy pokazują nam miejsca, w których ich zdaniem ławki powinny się znaleźć. Nie jest to jednak zawsze sprawa łatwa do załatwienia. Wymaga odpowiednich procedur i, oczywiście, czasu – tłumaczą pracownicy gdańskiego ZDIZ-u.
Koszt betonowo-drewnianej ławki wynosi około 900 złotych. Niestety, często zdarza się, że są one dewastowane. Na Zaspie wandalom udało się nawet wyrwać kilka „betonowców” z podłoża, choć waga takich ławek liczona jest w setkach kilogramów.
Póki co jednak ławki na Gościnnej się sprawdzają. Dowód? W parku na Gościnnej nie ma często gdzie usiąść... 

Galeria artykułu

W parku na Gościnnej można siedzieć... Nareszcie!

W parku na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

22:11, 20/07/09

Nareszcie!

zgloś naruszenie

REKLAMA