Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 24/09/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Pinezka" w Parku Oruńskim

 17 dodane: 09:00, 27/07/09

tagi:Teatr

26 lipca teatr "Pinezka" wystąpił w Parku Oruńskim.Spektakl oglądała prawie setka osób.

"Pinezka" w Parku Oruńskim
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 17

Przez półtorej godziny dwójka artystów: Iwona Cichosz i Przemysław Grządziela, raczyła widzów niecodziennym repertuarem cyrkowych skeczy, zabawnych gagów, akrobacji i porcją dobrze wkomponowanej w wydarzenia na scenie muzyki. Widowisko było w pełni interaktywne, występujący w nim klauni często korzystali z pomocy kogoś z publiczności. Najmłodsi, wspólnie z artystami, wykonywali sztuczki cyrkowe, starsi tańczyli, a nawet reanimowali piękniejszą „część” teatru „Pinezka” metodą... usta usta. Zarówno dzieci jak i dorośli bawili się doskonale. Ważną częścią spektaklu była muzyka, gdzie obok klasycznych, przerobionych na cyrkową modłę dźwięków, można było usłyszeć np. utwory zespołu...  Prodigy. Artystów wspierał na parkowej, chodnikowej scenie, pies Ciacho (sztuczny) i klaun-zabawka, którego imienia nie udało nam się niestety ustalić.

- Publiczność na dzisiejszym spektaklu świetnie reagowała. Ludzie nie chowali się za plecy innych, bojąc się, że zaprosimy ich na scenę. Czasami tak się zdarza, tutaj nie mieliśmy problemu z wyborem „aktorów” – mówił nam Przemysław Grządziela z teatru "Pinezka".

Spektakl "Pinezkologia" odbył się w Parku Oruńskim dzięki zaangażowaniu teatru Poza Tym GAK oraz wsparciu Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

Teatr „Pinezka” wystawiał już sztuki na ulicach i placach całego świata. W tym roku artyści występowali m.in. w USA (Phoenix, Chicago, Las Vegas, San Diego), na Ukrainie (Sewastopol, Jałta), Niemczech (Brema, Kiel), Francji (Paryż) i Belgii (Bruksela). W Gdańsku można było zobaczyć ich m.in. na Oruni i Letnicy.

"Pinezka" w Parku Oruńskim

...

"Pinezka" w Parku Oruńskim

...

"Pinezka" w Parku Oruńskim

...

"Pinezka" w Parku Oruńskim

...

"Pinezka" w Parku Oruńskim

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

12:12, 27/07/09

Świetne są tego typu imprezy. I aż dziw bierze, że ludzie przyszli, mimo że tego samego dnia było wielkie otwarcie Jarmarku św. Dominika... Brawo Orunia!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń