Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 10/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Poza placem też budowa

 2 dodane: 13:55, 09/11/11

tagi:sklepSam 34budowaplac

„Kto to widział, aby plac budowy przenosił się na pobliską ulicę i chodniki?” – denerwuje się kilku mieszkańców Żuławskiej. Właściciele powstającego tam właśnie jednopiętrowego marketu odpierają zarzuty.

Poza placem też budowa
Poza placem też budowa
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

- To tylko na Oruni może tak wyglądać: jest plac budowy, a materiały i tak składane są gdzie indziej. Leżą na trawie, czasem tarasują chodnik – nie kryje wzburzenia Anna Kuskowska, mieszkanka ulicy Żuławskiej.

- Kostka, jakieś deski, plątanina kabli. Kilka razy widziałam, jak spacerująca tędy matka z dzieckiem musiała jechać z wózkiem po ulicy. Po chodniku po prostu się nie dało przejść – dodaje.

Rzecz tyczy się budowanego przy ulicy Żuławskiej 1 sklepu sieci „Sam-34”. Ze swoją blisko 400m2 powierzchnią handlową, będzie on największym marketem w tej części Oruni. Nic dziwnego więc, że wielu mieszkańców dzielnicy odlicza już czas do jego, zaplanowanego na połowę grudnia otwarcia. Ale nie zawsze chodzi tylko o „gorączkę zakupów”. Nie brakuje osób, którzy chcą, aby uciążliwości związane z budową, nareszcie się zakończyły.

- Dobrze, że taki sklep powstaje. Ale jego budowę można by chyba lepiej przeprowadzić. Materiały powinny być składowane w jednym miejscu, a nie porozrzucane na podwórku i chodniku. Nie wiem, czy w innych dzielnicach coś takiego by przeszło – komentuje pani Marzena, mieszkanka Żuławskiej 2, a więc bloku, który od nowego sklepu oddalony jest zaledwie o kilka metrów.

Są jednak i tacy, którzy patrzą na sprawę inaczej.
- Bez przesady, ludziom się wszystko nie podoba. Tu jest tak mało miejsca między blokami , a i do ulicy jest „rzut beretem”, a gdzieś te materiały muszą leżeć. Wcześniej tu był syf to nikt nie marudził, teraz jak coś robią, to nagle wielkie oburzenie – dziwi się pan Marian, mieszkaniec Żuławskiej.

Właściciele sklepu zapewniają, że robią wszystko, aby uciążliwości dla tutejszych mieszkańców były jak najmniejsze.  Podkreślają jednak, że mają zgodę na zajęcie pasa drogowego, w tym przypadku terenu w okolicy chodnika przy ulicy Żuławskiej.  

- Przepraszamy za wszystkie niedogodności. W przeciągu dwóch tygodni kończymy prace na zewnątrz budynku. Wszystkie materiały na pewno zostaną przeniesione - mówi Marek Theus, współtwórca Sieci 34 i prezes firmy MerCo, która skupia kilkadziesiąt placówek handlowych w całym Gdańsku.

- Mieszkańcy przychodzą do nas i proszą nas o to, abyśmy w ramach naszej inwestycji poprawili kilka rzeczy w tutejszej infrastrukturze. I my to robimy, wydamy na to kilkadziesiąt tysięcy złotych, choć to nie leży w naszych obowiązkach. Chcemy jednak, aby okoliczni mieszkańcy i mam nadzieję, że w przyszłości także nasi klienci, byli zadowoleni  – dodaje Theus.

I wylicza tego typu prace: wyprofilowanie chodnika przy Żuławskiej 1 i części parkingu przy Żuławskiej 2, a także wypoziomowanie i udrożnienie kilku studzienek deszczowych. W okolicy Żuławskiej 1 inwestor zobowiązał się do budowy niewielkich schodów, które mają być przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na odcinku budowy odtwarzany ma być chodnik (wzdłuż ulicy Żuławskiej).  W okolicy zostaną posadzone trzy nowe drzewa.

Sklep ma zostać otwarty jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Powierzchnia handlowa sklepu przy ul. Żuławskiej 1 będzie liczyć prawie 400 m2. Na pierwszym piętrze zarezerwowano miejsce na niewielki magazyn, a także szatnię i jadalnię dla pracowników. Tych ostatnich ma tutaj być nie więcej niż 20 osób. Sklep będzie monitorowany. Kolorystyką i wyglądem ma on przypominać największy sklep "Sam-34", który położony jest na Przeróbce.

Galeria artykułu

Poza placem też budowa

Poza placem też...

Poza placem też budowa

Poza placem też...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

62.61.52.*

10:48, 26/11/11

Leśnym dziadkom nigdy nic się nie podoba.Ostatnio przechodząc obok miejsca budowy byłem baaardzo miło zaskoczony że właściciele sklepu zrobili po tylu latach porządek zarówno przy bloku 1 jak i 2.Cieszmy się że ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.106.*

13:29, 11/11/11

Dobrze że coś chociaż na Oruni budują.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.116.*

17:50, 09/11/11

Ciekawe jak rozwiążą sprawe parkinku dla samochodów bo już brakuje miejsca, a mieszkańcy Żuławskiej 2 stawiaja pojazdy na parkingu Żuławskiej 3.A zwłaszcza pan taksówkasz który trzyma dwa pojazdy w tym jeden ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

16:16, 09/11/11

Nie robią - źle, robią - jeszcze gorzej. Naród malkontentów.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.91.*

15:44, 09/11/11

Popieram gościa 89.69.108 wiecznie coś się nie spodoba pewnie jutro przeczytamy że mieszkańcy skarżą się na kolorystykę budynku i na jego wielkość bez przesady więcej optymizmu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.108.*

15:29, 09/11/11

nowe chodniki i parkingi to by chcieli i jakoś to zrobić trzeba parę dni przejścia nie będzie ale wszystko się unormuje ale przecież najłatwiej mieć tylko pretensje . Tym co tak się bulwersują powinni zakazać ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń