Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 25/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Trakt "najlepszy", czas na poprawki?

 1 dodane: 19:38, 08/07/12

tagi:Trakt św. WojciechaSTERtrasarowery

Z 40 tras rowerowych w Gdańsku, to te biegnące wzdłuż Traktu św. Wojciecha (od Gdańska do Pruszcza) wymagają najpilniejszej poprawy – tak wynika z internetowej ankiety, w której wzięło udział prawie 2500 osób. Badanie to kolejna odsłona opracowywanego właśnie studium Systemu Tras Rowerowych w Gdańsku.

Trakt
Trakt "najlepszy", czas na poprawki?
Fot. http://www.flickr.com/photos/simoom/474473246/

Fotografia 1 z 1

Nie Wrzeszcz, nie Morena, nie rosnące liczebnie w siłę południe miasta, a właśnie Orunia, konkretnie Trakt św. Wojciecha jako łącznik Gdańska z Pruszczem powinna doczekać się konkretnych ulepszeń. - W badaniu udział wzięły 2344 osoby, które oddały 9358 głosów. Największą liczbę głosów uzyskały trasy wzdłuż Traktu św. Wojciecha (odcinek od Biskupiej Górki do Parku Oruńskiego wraz z ulicą Zaroślak - 682 głosy). I trasa od Parku Oruńskiego do granicy miasta – 626 głosów) – mówi Marta Jaskulska z Biura Rozwoju Gdańska, które to od 2011 roku wspólnie z Oficerem Rowerowym i przy współudziale gdańszczan opracowuje studium STER.

Dokument ten ma przedstawiajać docelowy układ tras rowerowych w Gdańsku. Bo chociaż w ostatnich 10 latach wybudowano w mieście ponad 80 kilometrów dróg rowerowych, to miłośnicy jednośladów nie wszędzie mają jednakowe warunki do jazdy. 

Na Oruni sytuację w tym względzie może poprawić inna inwestycja. Mowa o przebudowywanym właśnie Kanale Raduni, wzdłuż którego planuje się zbudować ciąg rowerowy.

Ale STER to nie tylko trasy rowerowe. System zakłada również inne udogodnienia dla rowerzystów, uspokajanie ruchu w niektórych punktach miasta, pasy rowerowe w jezdniach, budowa odpowiednich parkingów.

Mimo, że internauci wskazali Trakt św. Wojciecha jako ulicę „do poprawki”, wcale nie oznacza to, że zmiany dotrą tam w pierwszej kolejności. - Poparcie społeczne jest jednym z 11 kryteriów branych pod uwagę przy analizie – przyznaje Jaskulska.

W analizie oprócz głosów gdańszczan liczą się jeszcze: kryteria komunikacyjne (np. istniejąca i prognozowana liczba użytkowników oszczególnych tras), kryteria ekonomiczne (np. koszty budowy, trudności realizacyjne) i kryteria funkcjonalno-przestrzenne (spójność z już zrealizowanymi trasami rowerowymi, liczba mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie trasy, obecne warunki przejazdu rowerzystów).

- Dlatego uszeregowanie preferencji tras wynikające z ankiety nie przekłada się automatycznie na propozycję analogicznej kolejności realizacji tras. Wyniki analizywielokryterialnej wraz z propozycją kolejności realizacji poszczególnych tras zostaną
przedstawione w ramach opracowania „Strategia Realizacji Systemu Tras Rowerowych” (SR STeR) jesienią bieżącego roku – wyjaśnia Jaskulska.

W przeprowadzonej w dniach od 22 maja do 20 czerwca 2012 roku ankiecie kolejne miejsca zajęły: trasa wzdłuż ul. Spacerowej – na odcinku od ul. Kościerskiej do ul. Wodnika (406 głosów) i trasa wzdłuż ul. Kołobrzeskiej – na odcinku od al. Grunwaldzkiej do al. Rzeczpospolitej.

Galeria artykułu

Trakt "najlepszy", czas na poprawki?

Trakt...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

164.126.44.*

10:12, 09/07/12

Gdańsk ma całkiem niezłe drogi rowerowe. Jednak na TśW rzeczywiście kiepsko to wygląda.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.74.*

22:08, 08/07/12

TO jest wstyd żeby główna trasa przelotowa byla w tak opłakanym stanie. GDZIE ADAMOWICZ CW..

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń