Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 29/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe przejścia i wysepki

 1 dodane: 10:50, 19/07/12

tagi:GościnnaRaduńskawysepkiazyleprzejścia

„Rozwiązanie, jakiego jeszcze w Gdańsku nie było” – tak urzędnicy zachwalają inwestycje, które najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu wystartują na Raduńskiej i Gościnnej.

Przejście wyposażone w progi wyspowe - podobne powstanie na Raduńskiej (obok Diamentowej)
Przejście wyposażone w progi wyspowe - podobne powstanie na Raduńskiej (obok Diamentowej)
Fot. ZDiZ

Fotografia 1 z 1

- Najprościej rzecz ujmując to taki wielki próg zwalniający. Szeroki nawet na 6 metrów, z metrowymi skosami najazdowymi. Zamiast klasycznej kostki na jezdni, biało czarne, gumowe prefabrykaty. Nie zabraknie też elementów odblaskowych. Takie wyniesione przejście dla pieszych jest znacznie lepiej widoczne od typowych rozwiązań tego typu – tłumaczy Tomasz Wawrzonek, kierownik działu Inżynierii Ruchu w gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

W Gdańsku, jak przekonuje urzędnik, do tej pory takiego przejścia nie było. Teraz będzie ich kilka, z tego dwa na Oruni. Jedno – przy przedszkolu na ulicy Raduńskiej (nieopodal skrzyżowania z Piaskową), drugie – tuż obok koło kościoła na ulicy Gościnnej.
- Z przedszkola mieliśmy wnioski o poprawę bezpieczeństwa ruchu właśnie w tym miejscu. A odnośnie Gościnnej był to wniosek lokalnej Rady Osiedla. Stwierdziliśmy, że to dobre lokalizacje, aby przetestować nowe przejścia dla pieszych – komentuje Wawrzonek.

Progi będą miały wysokość 7 centymetrów.

Z kolei w innym miejscu ulicy Raduńskiej (na wysokości ulicy Diamentowej) powstaną „progo – azyle”. – To wysepki dla pieszych, które dzielą jezdnię na części i znacznie poprawiają bezpieczeństwo pieszych. W Gdańsku podobne rozwiązania zastosowano już z powodzeniem chociażby na ulicach Myśliwskiej czy Partyzantów – wyjaśnia kierownik ZDiZ.

Wszystkie propozycje mają zostać zrealizowane w najbliższych miesiącach. – Kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg, jego wyniki poznamy na początku sierpnia. Do końca października daliśmy wykonawcy czas na wykonanie inwestycji. Ale liczymy, że w przypadku Raduńskiej i Gościnnej wszystko zakończy się szybciej, nawet we wrześniu – mówi Wawrzonek.

Prace na Raduńskiej będą musiały „zgrać się” z planowanym jeszcze w tym roku remontem tej ulicy (od Piaskowej do Diamentowej).

Galeria artykułu

Przejście wyposażone w progi wyspowe - podobne powstanie na Raduńskiej (obok Diamentowej)

Przejście...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.206.48.*

21:04, 21/07/12

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

awatar

gosc

62.61.53.*

13:55, 20/07/12

Tego typu rozwiązania są w niektórych krajach standardem od co najmniej 15 lat.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.243.91.*

19:42, 19/07/12

Tak, tylko takie małe inwestycje na Oruni robi miasto

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń