Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 30/11/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Co to jest premia termomodernizacyjna?

MojaOrunia.pl » FAQ » ...

 0 dodane: 17:12, 22/10/12

tagi:

Premia termomodernizacyjna – pieniądze, które płyną z Banku Gospodarstwa Krajowego (to jedyny państwowy bank, zarządza funduszami i programami rządowymi). Aby otrzymać premię (maksymalnie 16 procent całej kwoty inwestycji), właściciel lub zarządca musi napisać wniosek o dofinansowanie termomodernizacji danego budynku. A także okazać we wniosku stosowny audyt energetyczny.

Kredytowane przedsięwzięcie musi prowadzić do:
- zmniejszenia zużycia energii na ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody użytkowej o 25% rocznie, gdy dokonuje się kompleksowej termomodernizacji, albo o 10% rocznie, gdy modernizuje się tylko system grzewczy. Jeśli ten został już w przeszłości ulepszony (ale po 1984 r.), nowe przedsięwzięcie musi przynieść co najmniej 15% zmniejszenia zużycia energii;
- albo całkowitej lub częściowej zamiany źródeł energii na odnawialne.

Źródło: murator.pl
+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń