Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 26/09/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wydmy, czyli teraz „my do wy”

 1 dodane: 16:46, 10/12/09

tagi:GAKfestiwalWydmyStacja Oruniafilm

Festiwal Wydmy, nagrody i podsumowanie.

Wydmy, czyli teraz „my do wy”
Wydmy, czyli teraz „my do wy”
Fot. STACJA ORUNIA

Fotografia 1 z 1

4.12.2009 Gdańsk Orunia
Piątkową galą finałową zakończyliśmy IX edycję festiwalu WYDMY, bardzo udaną za sprawą wysokiego poziomu filmów, bardzo ciekawej wystawy i dzięki świetnej publiczności, kochającej kino i tego typu imprezy. Byliście u nas codziennie przez 4 dni i mieliście okazję dobrze nas poznać od dobrej i złej strony. Dziękujemy wam za dni pokazów konkursowych i dyskusji o filmie oraz za wasze głosy, które spowodowały, że jeden z filmów został nagrodzony całkiem sporą kwotą finansową. Wybór padł na film dokumentalny pt. „Jutro…”. Film Bartosza Kruhlika, uroczy opis życia bliskiej osoby wykonany w znakomitym stylu, który od pierwszych minut wciąga widza w swoją głębie.

Wielką niespodzianką był dla nas również film „Tam i z powrotem” zrealizowany przez przyjaciół za przysłowiowe 0 zł. Autorzy ujawnili nam, że wszelkie koszty, jakie ponieśli na realizację pracy, to wydatki na paliwo i jedzenie przez dwa lata realizacji. Oglądając ten film mamy wrażenie, że to nieprawda. Ta, dojrzała reżysersko, scenariuszowo i produkcyjnie praca pozwala nam przypuszczać, co się stanie, kiedy autorzy tego filmu otrzymają dofinansowanie do kolejnego filmu, na poziomie porównywalnym z pracami realizowanymi w szkołach filmowych. Jednym słowem to „ SZOK”, jak można zrobić film za tak niewiele. Może, to właśnie brak budżetu powoduje takie pobudzenie twórcze, które daje rewelacyjny efekt. Ogromne gratulacje dla Michała Baczunia i reszty ekipy filmowej. Pewnie jeszcze nie jeden konkurs wygrają, ale Wydmy, zdaje się są jedną z pierwszych nagród dla tego filmu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim autorom za nadesłane prace, gratulujemy nagrodzonym oraz wyróżnionym i czekamy na Was za rok, na X edycji festiwalu WYDMY. Dziękujemy patronom medialnym, fundatorom nagród, jurorom, partnerom i realizatorom tej imprezy.

Lista nagrodzonych Festiwalu WYDMY 2009 z dnia 4.12.2009

Decyzją JURY Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska oraz Nagrody Dyrektora GAK i publiczności otrzymali:
1.NAGRODA GŁÓWNA PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA W IX EDYCJI GDAŃSKIEGO FESTIWALU FILMÓW NIEZALEŻNYCH WYDMY 2009 ZA NAJLEPSZY FILM FABULARNY DLA: PANA MICHAŁA BACZUNIA ZA FILM PT. „ TAM I Z POWROTEM”
Nagroda finansowa 2000zł

2.NAGRODA GŁÓWNA PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA oraz NAGRODA PUBLICZNOŚCI IX EDYCJI GDAŃSKIEGO FESTIWALU FILMÓW NIEZALEŻNYCH WYDMY 2009 ZA NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY DLA: PANA BARTOSZA KRUHLIKA ZA FILM PT. „JUTRO…”
Nagroda finansowa 2000zł oraz 1000zł

3.WYRÓŻNIENIE IX EDYCJI GDAŃSKIEGO FESTIWALU FILMÓW NIEZALEŻNYCH WYDMY 2009 W KATEGORII FILM FABULARNY DLA: MICHAŁ STENZEL ZA FILM PT.” POMIĘDZY”
Nagroda finansowa 500zł.
„Wyróżnienie i nagroda za zdjęcia.”

4.WYRÓŻNIENIE IX EDYCJI GDAŃSKIEGO FESTIWALU FILMU NIEZALEŻNEGO WYDMY 2009 W KATEGORII FILM FABULARNY DLA: PANA TOMASZA JURKIEWICZA ZA FILM PT. „ WESOŁYCH ŚWIĄT”
Nagroda finansowa 500zł
„Wyróżnienie i nagroda finansowa za zdjęcia i produkcję.”

5.WYRÓŻNIENIE IX EDYCJI GDAŃSKIEGO FESTIWALU FILMU NIEZALEŻNEGO WYDMY 2009 W KATEGORII FILM DOKUMENTALNY DLA: PANA ARTURA PRUSIA ZA FILM PT. ”POTWIERDZENIE”
Nagroda finansowa 500zł
„Wyróżnienie i nagroda za bardzo dobry, scenariuszowy pomysł na film.”

6.WYRÓŻNIENIE IX EDYCJI GDAŃSKIEGO FESTIWALU FILMU NIEZALEŻNEGO WYDMY 2009 W KATEGORII FILM ANIMOWANY DLA: PANI MONIKI KUCZYNIECKIEJ ZA FILM PT. „ UCIECZKA”
Nagroda finansowa 250zł
„Wyróżnienie i nagroda finansowa przyznana za plastykę obrazu.”

7.WYRÓŻNIENIE IX EDYCJI GDAŃSKIEGO FESTIWALU FILMU NIEZALEŻNEGO WYDMY 2009 W KATEGORII FILM ANIMOWANY DLA: PANA KRZYSZTOFA SZAFRAŃCA ZA FILM PT. „ JAJKO”
Nagroda finansowa 250zł
„Wyróżnienie i

Galeria artykułu

Wydmy, czyli teraz „my do wy”

Wydmy, czyli...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

23:44, 10/12/09

zróbmy film o oruni puki jeszcze jest - czekamy na was zgłaszajcie sie zrobimy to razem - to kupa poboty ale potem jaka satysfakcja jak cie oglądają na 30 festiwalach w Polsce.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:40, 10/12/09

czekamy na pokazy po ...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń