Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 30/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jak nie utknąć w oruńskiej zaspie?

 6 dodane: 17:01, 19/01/10

tagi:Straż MiejskachodnikiodśnieżanieZDiZ

Odśnieżanie chodników i usuwanie sopli to zadanie właścicieli posesji, Zarządu Dróg i Zieleni oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Jeśli w naszej okolicy nieodśnieżony fragment chodnika szczególnie utrudnia poruszanie się - można to zgłosić Straży Miejskiej lub ZDiZ.

 Jak nie utknąć w oruńskiej zaspie?
Jak nie utknąć w oruńskiej zaspie?
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 6

W tym drugim wypadku odpowiedzialny za nasz region inspektor Zarządu Dróg i Zieleni (numery telefoniczne znajdziecie w ramce pod artykułem) sprawdzi w mapie ewidencji do kogo należy dany teren i kto powinien go uprzątnąć. Nie we wszystkich sytuacjach można określić stan własności bez sprawdzenia mapy.

Kto tu sprząta? Oceni sąd
- W zeszłym roku prowadzone były postępowania sądowe mające określić, kto powinien zajmować się miejscami spornymi przy Trakcie Św. Wojciecha – mówi kierownik Działu Oczyszczania ZDiZ, Rafał Jaworski. - Ostatnio odbyło się spotkanie dyrektora ZDiZ, Mieczysława Kotłowskiego, z zastępcą naczelnika Straży Miejskiej, Mariuszem Jaskulskim, właśnie w celu wyjaśnienia kwestii spornych terenów i usprawnienia działania pomiędzy instytucjami.

Poza godzinami funkcjonowania ZDiZ nieprawidłowo odśnieżony chodnik lub stwarzające niebezpieczeństwo sople można zgłaszać do Dyżurnego Inżyniera Miasta (numer telefonu w ramce).
- Niestety, nasze środki na odśnieżanie są ograniczone – mówi kierownik Jaworski. - W tym roku są o dziesięć procent mniejsze niż w zeszłym i takie same jak na przykład w Gdyni, gdzie system dróg jest o połowę mniejszy.

Skoro jest tak dobrze...
Gdańszczanie z obowiązków odśnieżania i usuwania sopli wywiązują się świetnie. Tak twierdzi Rzecznik Straży Miejskiej – Miłosz Jurgielewicz.
- W dniu wczorajszym w całym Gdańsku Straż Miejska wystawiła tylko dziesięć mandatów i tyle samo razy pouczała niedostosowanych właścicieli posesji. Strażnicy mogą wystawić mandat do 100 zł za nieodśnieżenie, do 500 zł za nieusunięcie sopli. Duże kary czekają także dla tych, którzy spychają śnieg ze swojej posesji na jezdnię.

Polak potrafi
Niestandardowe sposoby odśnieżania zastosowała na przykład wspólnota mieszkaniowa z ul. Królowej Jadwigi. Tam chodniki odśnieża wynajęty... fiat 126p z zamontowanym pługiem. Z założonymi na tylnie koła łańcuchami „maluszek” poradzi sobie nawet z dużym śniegiem i zmieści się na każdym chodniku. Może to jest pomysł na obniżenie kosztów odśnieżania, który mógłby wdrożyć ZDiZ? Sprawdziliśmy... Koszt takiego wynalazku to cena fiata i zamontowania pługu, który kosztuje u producenta 700 zł.

ZDiZ

(58) 52 44 502 - inspektor Marcin Kiera (od Traktu Św. Wojciecha do ul. Kartuskiej, także Gdańsk Południe)
(58) 52 44 504 - inspektor Sylwia Prussak (Olszynka, Dolne Miasto)

Dyżurny Inżynier Miasta

tel.: (58) 52 44 500 (całodobowy)
tel. kom.: 0691 911 037

Straż Miejska

bezpłatny numer 986

 Jak nie utknąć w oruńskiej zaspie?

Jak nie utknąć...

 Jak nie utknąć w oruńskiej zaspie?

Jak nie utknąć...

 Jak nie utknąć w oruńskiej zaspie?

Jak nie utknąć...

 Jak nie utknąć w oruńskiej zaspie?

Jak nie utknąć...

 Jak nie utknąć w oruńskiej zaspie?

Jak nie utknąć...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

19:22, 08/02/10

Żuławska też makabra. Zwłaszcza prywatni właściciele

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:19, 21/01/10

Ładnie odśnieżony jest chodnik z jednej strony ul. Zamiejskiej.Natomiast na ul.Raduńskiej i Małomiejskiej do stanu chodników mażna mieć wiele zastrzeżeń, a tymi ulicami chodzą dzieci do pobliskich szkół.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń