Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koniec protestów, będzie boisko

 1 dodane: 13:54, 08/02/10

tagi:inwestycjaprzetargSP 16boiska

Mamy dobre wiadomości w sprawie budowy boisk przy Szkole Podstawowej Nr 16. Protesty oddalono, robotnicy gotują się do rozpoczęcia prac, inwestycja ma zakończyć się jeszcze w sierpniu tego roku.

Koniec protestów, będzie boisko
Koniec protestów, będzie boisko
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Kilka miesięcy temu o sprawie tej pisaliśmy tutaj. Cała procedura budowy boisk trwa od maja zeszłego roku. Najpierw powstał projekt. Został on zaakceptowany przez miejskich urzędników i prezydenta. Trzeba było jednak jeszcze rozpisać przetarg na wykonawcę robót. I tu zaczęły się schody. Rozstrzygnięcie przetargu zostało oprotestowane. Procedurę trzeba było powtarzać od nowa. Kilka miesięcy później nastąpiła swoista powtórka z rozrywki – kolejny protest i kolejna zwłoka w czasie.
Tym razem jednak protest został oddalony. Wiadomo już więc, że inwestcyję wykona szczecińska firma Masters. 15 lutego nastąpi oficjalne przekazanie placu budowy. Uczestniczyć w tym będą pracownicy Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, przedstawiciele wykonawcy, urzędnicy z Wydziału Edukacji UM w Gdańsku i dyrekcja SP 16. Najprawdopodobniej trzeba będzie jeszcze trochę poczekać z rozpoczęciem robót.
- Faktyczne wejście na plac budowy będzie uzależnione zapewne od warunków pogodowych. Zakończenie tej inwestycji zaplanowane jest na sierpień 2010 – informuje Edyta Tombarkiewicz z biura prasowego UM w Gdańsku.
- Mogę tylko powiedzieć: nareszcie! – nie kryje radości Nina Markiewicz-Sobieraj, dyrektor SP 16. - Liczymy, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, boisko będzie już gotowe do użycia. Bardzo się z tego cieszę. I to z kilku powodów.  Młodzież będzie miała wielką frajdę i możliwość realizacji swych sportowych pasji. Miejsce to zostanie nareszcie uporządkowane, z pożytkiem nie tylko dla szkoły, ale dla całej okolicy. Oraz, co ważne, nowa inwestycja pociągnie za sobą wykonanie na tym terenie odpowiednich prac melioracyjnych. Udało nam się więc upiec trzy pieczenie na jednym ogniu – dodaje.


Zakres inwestycji obejmuję budowę:
- boiska do gry w piłkę nożną (28x54 m),
- boiska do gry w koszykówkę (17x30 m),
- boiska do gry w siatkówkę (15x24 m),   
- bieżni 60 m z rozbiegiem do skoku w dal,
- małej architektury,
- kanalizacji deszczowej.
Boiska będą oświetlone i monitorowane. Koszt inwestycji to 3,5 miliona złotych. SP 16 leży przy ulicy Ubocze 3.

Galeria artykułu

Koniec protestów, będzie boisko

Koniec...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

20:26, 10/03/10

No nic tylko się cieszyć. W końcu boisko na którym gra będzie samą przyjemnością.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:00, 16/02/10

Pozdrawiam SP16

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

16:39, 12/02/10

Tak oczywista sprawa jak bezpieczne i atrakcyjne boiska przy szkole nie powinny cieszyć, tylko być w standardzie Szkoły. Niestety gdyby nie nowa Pani Dyrektor i jej zaangażowanie nadal szkoła nr 16 na Oruni ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:49, 10/02/10

zgadzam sie z tobą, ale cieszmy się tym co jest. Dobrze że wogóle są budowane boiska, bo gorzej by było gdyby nic nie robili:)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:16, 09/02/10

Dokładnie gościu. Orliki są dobre ale na małe treningi i meczyki szkolne. A gdzie jest prawdziwe granie po jedenastu "11" to tego nikt nie wie. Taka prawdziwa piłka nożna to nie istnieje w Gdańsku. Żadnej ligi. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:10, 09/02/10

W kosza czy w siatkę fajnie. Ale w piłkę to te Orliki to istna porażka. Mój mały jest w szóstej klasie ale rok powtarza, ale jak stanie na bramce to z całego boiska jak kopnie na bramkę to gol w 50%. Więc myślę ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc19.52

 

20:00, 08/02/10

Jak zobaczę, to uwierzę ;] Ciekawe czy zdążą do sierpnia...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:20, 08/02/10

No w końcu

zgloś naruszenie
awatar

JASIU_LG

 

16:33, 08/02/10

Super! Nareszcie dzieciaki będą miały gdzie grac w pilkę:)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń