Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 16/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Piaskownica dla dzieci, kuweta dla kotów

 1 dodane: 14:34, 04/06/10

tagi:GSMkuwetakotpiaskownica

Piaskownice "Oruni Środkowej" to jedna wielka kuweta dla kotów - alarmują mieszkańcy Gdańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przedstawiciele tej ostatniej mają już pomysły, jak rozwiązać ten śmierdzący problem.

Koci plac zabaw
Koci plac zabaw
Fot. gosc19.52

Fotografia 1 z 1

"Orunia Środkowa" to oczywiście nazwa nieoficjalna. Część mieszkańców nazywa tak rejon ulic Diamentowej, Raduńskiej, Granitowej, Perłowej i kilku innych, położnych nieopodal. W dużej mierze blokami i podwórkami zarządza tutaj Gdańska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Na swym oruńskim obszarze (GSM funkcjonuje również w innych rejonach Gdańska) spółdzielnia posiada 18 piaskownic. Teoretycznie mają one służyć najmłodszym mieszkańcom osiedla. W praktyce korzystają z nich także nieproszeni goście. I to korzystają w sposób urągający wszystkim zasadom higieny. Mowa oczywiście o kotach, które traktują piaskownice jak wielkie kuwety. A w takowe futrzaki te lubią się załatwiać. Bawiące się później tutaj maluchy, co rusz napotykają przykre niespodzianki.

To, że koty urzędują w piaskownicach, spowodowane jest m.in. tym, że są one dokarmiane właśnie w pobliżu placów zabaw. Administracja spółdzielni już wiele razy próbowała rozmawiać z osobami dokarmiającymi koty, póki co – z marnym skutkiem.
Mieszkańcy, a w szczególności rodzice małych dzieci, próbują wraz z administracją rozwiązać ten problem. Jedną z rozważanych propozycji jest... eksmisja kotów. Nie zgadza się na to jednak Mirosław Literski, kierownik osiedla, reprezentant Gdańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
- Nie chcę walczyć z kotami, wielu naszym mieszkańcom są one potrzebne na osiedlu – mówi. - Jesteśmy jednak za ograniczeniem rozmnażania kotów – zaznacza.

Drugą propozycją jest zamykanie piaskownic. Administracja rozważa dwa rodzaje zabezpieczenia: plandekę i drewniane nakrycie.
- Na pewno postaramy się na próbę zabezpieczyć jedną, może dwie piaskownice. Na pierwszy ogień pójdą piaskownice przy Szafirowej 1 i Diamentowej 5 – informuje Literski.

Jeśli takie rozwiązanie się przyjmie to niewykluczone, że będzie ono stosowane także w innych częściach osiedla.  Wcześniej administracja osiedla ma również zamiar zlikwidować betonowe piaskownice.
- Zastąpią je nowocześniejsze, bezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne drewniane piaskownice – zapewnia Literski.
Betonowe piaskownice znikną m.in. z Raduńskiej 42, Koralowej 1 i Koralowej 3. Szacunkowy koszt jednej drewnianej piaskownicy wraz z zabudową waha się w okolicach 1000-1300 złotych.

Galeria artykułu

Koci plac zabaw

Koci plac zabaw

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (16)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

00:46, 11/07/10

Tam zawsze jest pełno cotów.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:23, 16/06/10

Lepsza nazwa dla tej części Oruni to Orunia Podgórna, a nie Środkowa. Z kotami wielki problem, a dokarmiające je osoby/kilka razy dziennie/ robią im wielką krzywdę, tucząc je. A gryzonie swobodnie "latają"...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:46, 08/06/10

Siedzi kot na pustyni, rozgląda się wokoło i mówi " Nie ogarniam tej kuwety" ;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:23, 07/06/10

Ja noszę pieluchomajtki, więc to nie moje ;]

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:39, 07/06/10

Skoro ty tam stoisz i są ludzkie, tzn, że niekoniecznie stoisz;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:17, 07/06/10

Nie ruszę się, bo dookoła same odchody: kocie, psie, ptasie, ludzkie...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:05, 07/06/10

To się rusz, bo przejście zastawiasz;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:30, 07/06/10

Ja nigdzie nie wracam. Ja tam cały czas stoję ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:00, 05/06/10

I wracamy do punktu wyjścia:D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

08:47, 05/06/10

i jeszcze psi problem. Jak piaskownica os.... to idę z dziećmi na trawę, a tam os.... przez psy.

zgloś naruszenie
awatar

Artur

 

07:18, 05/06/10

Na ul. Żuławskiej jest to samo jedna wielka kuweta dla kotów. A także mieszkańcy wyprowadzający swoje pieski też się do tego dokładają spuszczając je luzem. Taki widok mam z okna postaram się dostarczyć kilka ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:09, 05/06/10

W ogóle w tamtej okolicy jest jakaś plaga kotów... ilekroć piję tam piwo to jest ich całe stado.

zgloś naruszenie
awatar

danusko

 

22:13, 04/06/10

do gościa 20:35, to prawda, że piaskownice są oblegane przez koty ( i wymieniono dla nich piasek), ale nie tylko przy Rubinowej 1! Co do nowego placu zabaw, powstał przy Diamentowej 5, Szafirowej 1 i najnowszy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:35, 04/06/10

Do piaskownicy,a raczej kuwety dla kotów przy ulicy Rubinowej 1 Administracja Osiedla dostarczyła nowy piaseczek 2 czerwca!!!Nadmienię również,że od 10 już lat nasz pan kierownik administracji obiecuje ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:30, 04/06/10

Mamo! mamo! znalazłem miękki kamień... To zryło mi psychikę :( dobrze pamiętam!

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

 

18:12, 04/06/10

Brawo Mateusz! Wreszcie o czymś ciekawym można było poczytać w aktualnościach :D I zdjęcie...potęga! Pzdr

zgloś naruszenie

REKLAMA