Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/05/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Uszkodzony most, czas na objazdy

 1 dodane: 18:42, 16/07/10

tagi:mostobjazdyOlszynka

Olszynka. Jak informuje miasto: „niezidentyfikowany pojazd” poważnie uszkodził konstrukcje mostu przy ulicy Łanowej. Teraz najprawdopodobniej szykuje się przebudowa tego miejsca, a także...objazdy dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Uszkodzony most, czas na objazdy
Uszkodzony most, czas na objazdy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Na miejsce zostali wysłani eksperci Zarządu Dróg i Zieleni, którzy sprawdzają „stan zniszczeń” tego miejsca. Według wstępnych szacunków jest on poważny – zagrożona ma być konstrukcja mostu. Policji nie udało się namierzyć sprawców tych zniszczeń.

Uszkodzenie konstrukcji mostu oznacza konieczność wprowadzenia zakazu wjazdu dla samochodów (piesi mogą nadal się tutaj poruszać). Wciąż nie wiadomo jednak, jak długo on potrwa.  
Wytyczono już objazdy: I tak kierowcy, jadący z Oruni w stronę ulicy Modrej i Łanowej powinni wybrać ulice: Na Szańcach i Zawodzie. Objazdem dla aut, nadjeżdżających z ulicy Elbląskiej będą ulice: Opłotki i Zawodzie, a dla nadjeżdżających z ulicy Zawodników, ulica Zawodzie.
W drugą stronę (a więc objazd z ulicy Łanowej w kierunku Centrum) „zastępczymi ulicami” będą: Gęsia, Modra, Niwki i Zawodzie.

„Awaria” mostu wymusiła na przedstawicielach Zarządu Transportu Miejskiego wprowadzenie stosownych zmian w lokalnej komunikacji. I tak autobusy linii 178 i N1 zostaną wycofane z ulic Jelinki, Ścieżki, Łanowa i skierowane na trasę objazdową (aktualna trasa – patrz w ramce).

Wiele wskazuje na to, że most przy ulicy Łanowej czeka w najbliższym czasie gruntowna modernizacja. Gdański ZDiZ zleci teraz opracowanie dokumentacji projektowej na jej realizację.  Według urzędników, dokumentacja, a także wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia w kwestii mostu przy ulicy Łanowej mają być gotowe do końca września. Sama realizacja inwestycji potrwa, według wstępnych szacunków ekspertów, około jednego miesiąca.

Aktualny przebieg trasy zastępczej linii 178 i N11 na Olszynce:
Przystanki: Zawodników - Na Szańcach - zajazd na pętlę przy szkole - Na Szańcach - Osiedle - Zawodzie - Niwki - Modra - Gęsia - Błońska - Łanowa - Gęsia - Modra - ... i dalej powrót stałą trasą do Centrum.
Nieczynne są przystanki „Sierpowa”, „Bratki” i „Stokrotki [n/ż]”.

Na trasie objazdu obowiązują przystanki: „Na Szańcach” (na ul. Na Szańcach),  „Dworkowa (n/ż)” (tymczasowy, na ul. Zawodzie) i „Zawodzie” (tymczasowy, na ul. Niwki).

Galeria artykułu

Uszkodzony most, czas na objazdy

Uszkodzony...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

01:24, 17/07/10

Psuje wszystko by zepsuli

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

28/04 Zagninął pies, czarny mały kundelek imieniem krecik. Kręcił ...»

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

• Wiecej ogłoszeń