Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 02/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zielony konkurs: jest szansa na rewanż

 1 dodane: 17:17, 19/07/10

tagi:zieleńbalkonykonkurs

W zeszłorocznej edycji miejskiego konkursu „Zielony Balkon” oruńska reprezentacja praktycznie nie istniała. Teraz jednak przyszła okazja na rewanż. „Nabór” trwa do 31 sierpnia.

Zielony konkurs: jest szansa na rewanż
Zielony konkurs: jest szansa na rewanż
Fot. I miejsce zeszłorocznego konkursu

Fotografia 1 z 1

W ubiegłym konkursie na najładniejszy balkon w mieście wzięło udział 30-gdańszczan. W szranki stanęli przedstawiciele różnych dzielnic: Ujeściska, Moreny, Stogów, Śródmieścia. Zabrakło jednak reprezentantów Oruni. Dlaczego? Ci, z którymi udało nam się porozmawiać, właściciele nietuzinkowo przystrojonych balkonów na Oruni, tłumaczyli nam, że o konkursie nic nie wiedzieli.

„Zapodajemy temat”
Obiecywali również, że za rok na pewno wystartują. Podobnie jak jeden z naszych czytelników, który oprócz deklaracji, poprosił naszą redakcję o pilnowanie tej kwestii: „Tylko nie zapomnijcie wcześniej zapodać tematu”. No więc, nie zapominamy i „zapodajemy temat”.

Organizatorem konkursu „Gdański Zielony Balkon” jest Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdańska. Jury będzie wybierać „najpiękniej ukwiecony balkon w Gdańsku”. W komisji zasiądą m.in.: pracownicy Wydziału Środowiska, przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej, Zarządu Dróg i Zieleni, a także laureatka zeszłorocznej edycji konkursu.

Technika, sposób wykorzystania zieleni, dekoracje, ilość i dobór gatunkowy roślin są całkowicie dowolne. Warunek jest jeden: żadnej sztuczności – oznacza to ni mniej ni więcej, że balkony mają być przystrojone tylko żywą zielenią.

Przesłać formularz i zdjęcia
Aby wziąć udział w konkursie należy: wypełnić formularz zgłoszeniowy i wykonać 3 zdjęcia balkonu w formacie 10x15 cm. Na ich odwrocie powinny znaleźć się następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika konkursu, adres, numer telefonu i data wykonania zdjęcia. Wszystko razem należy wysłać do 31 sierpnia do Wydziału Środowiska w Gdańsku.
Można to zrobić pocztą na adres:  Urząd Miejski w Gdańsku Wydział Środowiska
ul. Nowe Ogrody 8/12; 80-803 Gdańsk lub też drogą elektroniczną na e-mail: zielony.balkon@gdansk.pl
Istnieje również trzecia opcja – dokumenty można osobiście złożyć w Wydziale Środowiska (ulica 3-go Maja 9, pokój 109).


Jury ogląda balkony
Będzie to dopiero pierwszy etap konkursu. Do jego drugiej części wejdzie około 5 – 10 najlepiej, zdaniem komisji, ukwieconych balkonów. I właśnie do tych uczestników, członkowie jury pofatygują się osobiście. Na miejscu skonfrontują nadesłane im zdjęcia z rzeczywistością. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 30 września. Nagrodą za pierwsze miejsce będzie suma 600 złotych, za drugie – 400 zł, trzecie – 300 zł.

Gdzie, Waszym zdaniem, na Oruni są balkony, które mogą z otwartą, kwietną przyłbicą rywalizować w tym konkursie? Czekamy na Wasze pomysły i propozycje. Czekamy też na zdjęcia takich miejsc. Będziemy je publikować na naszym portalu. I będziemy wracać jeszcze do  „zapodawania tego tematu”.

Nagrody w zeszłorocznym konkursie „ Gdański Zielony Balkon” zdobyli:

I  miejsce – Król-Kühnel Wanda, ul. Warneńska 7C/6 w Gdańsku
II miejsce – Kapala Zdzisław, ul. Marusarzówny 19/49 w Gdańsku
III miejsce – Stańco Helena, ul. Sztormowa 6A/6 w Gdańsku

Galeria artykułu

Zielony konkurs: jest szansa na rewanż

Zielony...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń