Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Park Oruński areną dla żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej. Przyjdź w niedzielę na "lekcje historii pod chmurką"

 1 dodane: 12:27, 07/09/16

tagi:

W najbliższą niedzielę Park Oruński zaroi się od wojskowych – szykuje się tutaj pokaz rekonstrukcji historycznej, w którym żołnierze Armii Krajowej odbiją swoich kolegów z rąk funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Lekcje Historii pod Chmurką”, który miał już swoją odsłonę na Oruni.

 Park Oruński areną dla żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej. Przyjdź w niedzielę na
Park Oruński areną dla żołnierzy z czasów drugiej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Organizatorzy zapowiadają wielką przygodę z historią i patriotyzmem. W najbliższą niedzielę (11 września) w Parku Oruńskim wystartuje druga odsłona projektu: "Lekcje historii pod chmurką, czyli co zrobić aby Święto Niepodległości nie kojarzyło się tylko z dniem wolnym od pracy".

Przypomnijmy, projekt ten w głosowaniu do zeszłorocznego budżetu obywatelskiego wybrali sami mieszkańcy Oruni, Lipiec i św. Wojciecha. Pod koniec sierpnia w Parku Oruńskim miała miejsce jego pierwsza odsłona – pisaliśmy o tym TUTAJ.

W najbliższą niedzielę, jak informują organizatorzy, ma być jeszcze więcej atrakcji. W Parku Oruńskim będą lekcje historii, gdzie poznamy detale odbudowy Gdańska i szczegóły z życia Żołnierzy Wyklętych.

Gratką będzie też pokaz rekonstrukcji historycznej „odbicia żołnierzy AK z transportu UB”.

Ma być patriotycznie, ale jak zastrzegają pomysłodawcy wydarzenia, nie ma być sztampowo. Będzie więc wspólne grillowanie i odpoczywanie w Parku Oruńskim.

Start wydarzenia: 11 września (niedziela), godzina 14.

Koniec wydarzenia: 11 września (niedziela), godzina 19.

Galeria artykułu

 Park Oruński areną dla żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej. Przyjdź w niedzielę na "lekcje historii pod chmurką"

Park Oruński...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA