Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Gdańscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do wspólnego sprzątania. W sobotę wielka akcja

 1 dodane: 14:58, 15/09/16

tagi:

Takiej akcji w Gdańsku jeszcze nie było - w najbliższą sobotę rusza organizowane przez urzędników "Wielkie sprzątanie". Specjalnie na tę okazję w mieście wyszczególniono ponad 30 stref. Na Oruni, Ujeścisku, Olszynce i Chełmie również zaplanowano takie punkty zbiórki. ZDiZ zaprasza mieszkańców do udziału w sobotnim przedsięwzięciu.

 Gdańscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do wspólnego sprzątania. W sobotę wielka akcja
Gdańscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

- Okazją do wspólnego zadbania o porządek we wszystkich dzielnicach Gdańska jest obchodzone na całym świecie w najbliższy weekend 16-18 września Wielkie Sprzątanie Świata. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „Podaj dalej... drugie życie odpadów" - tłumaczą przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni, organizatorzy gdańskiej akcji.

W Gdańsku sprzątanie odbędzie się w sobotę, 17 września w godz. 11 - 14.

- Podczas sobotniego sprzątania dzielnic uczyć będziemy mieszkańców jak segregować odpady - opowiada rzecznik prasowy ZDiZ. - Przygotowane są specjalne informatory dotyczące tego, jak i gdzie wyrzucać poszczególne rodzaje odpadów. Łącznie to nawet dziewięć grup! Wśród nich odpady niebezpieczne, leki, odpady budowlane czy elektrośmieci. Nasi wolontariusze odpowiadać będą na pytania, pomagać w razie wątpliwości. Będą też zajęcia edukacyjne dla najmłodszych.

Będzie to również doskonała okazja, by zwrócić urzędnikom na zaniedbane miejsca w przestrzenii publicznej. Nasza redakcja dostaje zgłoszenia od mieszkańców o brudnych podwórkach, nieuprzątanych na czas śmieciach, pełnych śmietnikach. I chociaż nie zawsze wina leży po stronie miasta, warto przyjść i zadać konkretne pytania przedstawicielom Zarządu Dróg i Zieleni.

W sobotnią akcję zaangażują się wszystkie dzielnice Gdańska. Na Oruni punktem zbiórki będzie ulica Gościnna (przestrzeń za kuźnią), na Ujeścisku-Łostowicach - ulica Bergiela (zbiornik retencyjny), na Olszynce - ulca Modra (SP nr 59), a na Chełmie - Jar Wilanowski.

Galeria artykułu

 Gdańscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do wspólnego sprzątania. W sobotę wielka akcja

Gdańscy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

23:04, 16/09/16

taki czyn przypomina dawna epoke komunizmu..tak "soboty partyjne"; czyn spoleczny raz w kwartale" "czyn sprzatania przez szkoly 3dni"itd..cos pozytywnego po komunie jeszcze zostalo.wiec to nie nowum taki czyn za ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.21.34.*

16:41, 16/09/16

może PAN KIEROWNIK z BOMU się pofatyguje

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.201.*

09:25, 16/09/16

jak zobaczę gdańskich urzędników na czele z ich wodzem z workami na śmieci , chętnie się dołączę :D

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA