Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 24/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe mieszkania komunalne na Ujeścisku. Miasto mówi o kolejnych inwestycjach

 1 dodane: 17:42, 09/01/17

tagi:

Miasto oddało dzisiaj do użytku kolejne mieszkania komunalne. Tym razem jednak nie na Oruni, a na Ujeścisku. Urzędnicy chwalą się miejską polityką mieszkaniową, ale w przeszłości nie obyło się bez poważnych wpadek w tym względzie.

 Nowe mieszkania komunalne na Ujeścisku. Miasto mówi o kolejnych inwestycjach
Nowe mieszkania komunalne na Ujeścisku. Miasto
Fot. mat prasowe

Fotografia 1 z 1

Nowe budynki przy ulicy Piotrkowskiej 72 i 74 będą domem dla 85 rodzin. Są tu mieszkania jedno, ale także 2- i trzypokojowe. Najmniejsze z nich liczy sobie nieco ponad 31 mkw., te największe mają 62,5 mkw.

Na nowym osiedlu jest też 21 garaży. Budynki wyposażono w windy, a teren wokół budynków zagospodarowano.

Wszystkie lokale będą wynajmowane przez Gminę Miasta Gdańsk od Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Motława” Sp. z o.o. jako mieszkania komunalne – informują urzędnicy.

- Mieszkania są w standardzie „pod klucz”, czyli praktycznie gotowe do zamieszkania – na dzisiejszym spotkaniu z nowymi lokatorami mówił zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak. Klucze do mieszkań wręczał dzisiaj prezydent Paweł Adamowicz.

Budowa budynków przy ul. Piotrkowskiej 72 i 74 na Ujeścisku trwała 13 miesięcy, a jej koszt wyniósł ponad 13 mln złotych. Bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat wyniesie blisko 5 mln złotych.

Jak informują przedstawiciele magistratu, w latach 1998 – 2016  miejskie spółki budowlane  (Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława”, Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Gdańska Infrastruktura Społeczna) wybudowały łącznie 3 069 nowych mieszkań dla gdańszczan.

Jedną z takich inwestycji jest niewielkie osiedle przy Trakcie św. Wojciecha, gdzie w 2013 roku do trzech budynków wprowadziło się 270 lokatorów.

- Do końca 2018 roku Miasto zamierza wybudować w Gdańsku kolejnych ponad 420 lokali mieszkalnych – przypomina prezydent Piotr Grzelak.

Urzędnicy chwalą się miejską polityką mieszkaniową, ale w przeszłości nie obyło się jednak bez poważnych wpadek w tym względzie. Jednym z przykładów jest chociażby kwestia korupcji w gdańskim magistracie, gdzie pięć byłych już urzędniczek Wydziału Gospodarki Komunalnej podejrzewanych jest o przyznawanie mieszkań za łapówkę. Dzisiaj pomorscy prokuratorzy skierowali w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.

Inną kwestią jest wciąż spore zadłużenie lokali komunalnych, które liczy się w dziesiątkach milionów złotych. Miasto ma też problem z zagospodarowaniem pustostanów. Według niedawnych obliczeń, jest ich w mieście około 600.

Galeria artykułu

 Nowe mieszkania komunalne na Ujeścisku. Miasto mówi o kolejnych inwestycjach

Nowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

153.19.102.*

13:49, 12/01/17

Po co pisać takie bzdury, że gmina ma problem z zagospodarowaniem 600 pustostanów. Ludzie latami czekają na mieszkanie i chętnie wezmą jakiekolwiek, byle mieć dach nad głową .

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.76.129.*

00:18, 10/01/17

osiedle moje marzenie ul glucha tam tez sa mieszkania komunalne i co po pewnym czasie w jakim sa stania wielomilionowe zaleglosci spadlo duzo sniegu nie odsniezone chodniki osiedlowe prejscia do autobusow ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA