Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 11/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remonty wzdłuż Starogardzkiej. Czy południe Gdańska czeka komunikacyjny paraliż?

 1 dodane: 07:39, 28/05/17

tagi:

Najbliższe lata to ważne dla mieszkańców Gdańska (i nie tylko) remonty w ciągu ulicy Starogardzkiej. Powstanie tutaj nowy most, a sporych zmian doczeka się także odcinek tuż poza Gdańskiem. Czy te inwestycje są ze sobą dobrze skorelowane, tak by te rejony miasta nie dotknął komunikacyjny paraliż?

Remonty wzdłuż Starogardzkiej. Czy południe Gdańska czeka komunikacyjny paraliż?
Remonty wzdłuż Starogardzkiej. Czy południe
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O budowie mostu na Starogardzkiej pisaliśmy już na naszym portalu. Przypomnijmy, już w najbliższych tygodniach ma zostać rozstrzygnięty przetarg na tę inwestycję, a jego budowa będzie mogła ruszyć już w lipcu tego roku.

Przebudowa mostu na Starogardzkiej. Co z objazdami?

Istniejący obecnie nieopodal Traktu św. Wojciecha i nad Kanałem Raduni mocno już wysłużony most zostanie rozebrany i w jego miejsce powstanie nowy przejazd. Będzie tu obowiązywał ruch dwukierunkowy. Obecna sygnalizacja świetla zostanie zlikwidowana, a korkujący okolicę ruch wahadłowy odejdzie do lamusa. Nowy most ma być gotowy w 2018 roku.

Mieszkańcy cieszą się z takiej inwestycji, ale pytają też, czy miasto już zawczasu pomyślało o czekających tę część Gdańska utrudnieniach i przygotowało plan objazdów. Oruniacy chcą wiedzieć, którędy będą jechać autobusy, gdy przejazd przez most na Starogardzkiej będzie przez wiele miesięcy zablokowany.

Radny mówi o dwóch możliwościach objazdów

Odpowiedzi na to pytanie szukał u urzędników Patryk Sikora, radny dzielnicy z Oruni.

- Są dwie opcje objazdów. Albo linia 189 - po trasie od Dworca PKP do Maćkowych i powrót również przez Nowiny. Z Nowin autobus zjeżdzałby w Trakt przy zjeździe z parku Oruńskiego na nowinach dwie lokalizacje przystanku by "doszły". Albo opcja druga: z Maćkowych trasa 189 skrócona do przystanku Gościnna jako przystanek końcowy. I przesiadka na linie jadące po Trakcie św. Wojciecha.

- Która opcja wygra? - zastanawia się radny. - ZTM w Gdańsku nie ma jeszcze odpowiedzi. Wiadomo, że obie opcje miałyby być obsługiwane przez midibusy Kapeny. Obawiając się o znaczne obciążenie ulicy Nowiny w czasie budowy mostu, lepiej jakby zachowana została skrócona opcja z przesiadka do Gościnnej - uważa radny.

Ale co z remontem "na końcu" Starogardzkiej?

Problemem może być może jednak inna inwestycja, która ma odbyć się „na końcu” Starogardzkiej. Mowa o remoncie odcinka Gdańsk-Straszyn (fragment drogi wojewódzkiej nr 222). Czy ta inwestycja, a także budowa mostu na Starogardzkiej odbywać się będą w tym samym czasie, a tym samym dwa przedsięwzięcia spowodują jeszcze większe utrudnienia dla mieszkańców południowego Gdańska i okolic?

- Inwestycje są od siebie oddalone o około 2,5 km i nie będą na siebie oddziaływały w kwestii kumulowania utrudnień komunikacyjnych. Każda z inwestycji będzie generowała swoje utrudnienia niezależnie od drugiej. Ponadto, jak wynika z harmonogramu inwestycje nie będą realizowane w tym samym czasie – odpowiada nam Anna Mątewska, zastępca dyrektora ds. Inwestycji w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Jak tłumaczą nam przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, remont odcinka Gdańsk-Straszyn ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, ale głównie mają to być prace związane z wycinką drzew pod przyszłą inwestycje.

- Główny remont na odcinku Gdańsk-Straszyn zostanie przeprowadzony w 2019 roku – usłyszeliśmy.

Do tematu jeszcze wrócimy.

Galeria artykułu

Remonty wzdłuż Starogardzkiej. Czy południe Gdańska czeka komunikacyjny paraliż?

Remonty wzdłuż...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.253.16.*

18:27, 15/07/17

Mostek przy parku, po remoncie kanału, rewitalizacji parku i remoncie ul. Raduńskiej jest w opłakanym stanie. Wywrotki potężnie zdemolowały najazdy mostu... Teraz będzie jeszcze ciekawiej.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.243.148.*

07:08, 31/05/17

Gość 79.186.143.* Sygnalizacja świetlna zostanie całkowicie usunięta po remoncie. W razie wątpliwości zapraszamy na dzisiejszy dyżur Rady Dzielnicy w godzinach 18-19 gdzie radni ewentualne niejasności wyjaśnią

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.186.143.*

21:52, 30/05/17

Sygnalizacja świetlna do wywalenia, a czy jest wizja jak ma wyglądać wyjazd z ul. Nowiny, odcinka z domami 83 - 91? Bo na razie wyjazd jest żaden, to po prostu żenada. Sygnalizacja świetlna pozwala włączyć się ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

107.167.108.*

17:16, 30/05/17

Martwią się teraz o ul. Nowiny... A jak był remont kanału to wszystko było dobrze jak jeździły wywrotki? Tam spokojnie może jechać normalny autobus, tylko ułożyć tak rozkład, aby się nie musiały mijać na ulicy. ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA