Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W niedzielę ponownie wystartuje WOŚP. Dwa sztaby na Oruni

 1 dodane: 16:49, 08/01/18

tagi:

55 wolontariuszy (uczniów dwóch oruńskich szkół) ze sztabu przy ulicy Małomiejskiej kwestować będzie na rzecz WOŚP. Dwa dni wcześniej zbiórka odbędzie się także w placówce na Smoleńskiej.

W niedzielę ponownie wystartuje WOŚP. Dwa sztaby na Oruni
W niedzielę ponownie wystartuje WOŚP. Dwa sztaby
Fot. zdjęcie udostępnione przez Karolinę Mielewską

Fotografia 1 z 1

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz 26. W niedzielę (14 stycznia) w całej Polsce będą zbierane pieniądze na zakup sprzętu szpitalnego dla noworodków.

W zeszłym roku w Gdańsku zebrano ponad 900 tys. zł na WOŚP. W sztabie na Małomiejskiej udało się uzbierać blisko 15 tys. zł. - W tym roku liczymy, że suma ta będzie jeszcze większa. I będzie kolejny rekord - mówi nam Karolina Mielewska, szefowa oruńskiego sztabu WOŚP i nauczycielka ZKPiG nr 5.

W tym roku oruński sztab ponownie będzie mieścił się w budynku ZKPiG nr 5 na ulicy Małomiejskiej. Na rzecz WOŚP kwestować tutaj 55 uczniów dwóch szkół (45 z ZKPiG nr 5, 10 z położonej po drugiej stronie ulicy Gdańskiej Szkoły Podstawowej). 12 nauczycieli będzie pilnować porządku przed szkołą, 10 opiekunów będzie pracować w sztabie, który będzie otwarty dla wszystkich w niedzielę (14 stycznia) w godzinach od 10 do 16.

Jak się dowiedzieliśmy, oruńskich wolontariuszy będzie można spotkać m.in. na Ptasiej, Brzegi, Trakcie św. Wojciecha, Gościnnej, ale i na Oruni Górnej, Chełmie, a także w centrum Gdańska.

Kolejnym oruńskim akcentem WOŚP będzie kwestowanie w szkole na ulicy Smoleńskiej. Tam uczniowie i nauczyciele organizują w piątek (12 stycznia) kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży zasili konto Orkiestry. Jak mówią nam przedstawiciele sztabu na Smoleńskiej, w zeszłym roku w podobnej akcji udało się zebrać około tysiąca złotych.

Warto też dodać, że w niedzielę wolontariusze WOŚP będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, a także bezpłatnych SKM-ek. Tradycyjnie już wielka impreza odbędzie się na Targu Węglowym, gdzie zaplanowano licytacje, pokazy i koncerty.

Galeria artykułu

W niedzielę ponownie wystartuje WOŚP. Dwa sztaby na Oruni

W niedzielę...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

107.167.108.*

11:32, 09/01/18

A co to SP16 nie stać na sztab WOŚP, że nie ma? Czy lenistwo nauczycieli wygrywa, a może wierność dojnej zmianie? Wstyd! Żeby taka szkoła nie zorganizowała nic wspierającego, wstyd! A ZKPiG nr 5 gratuluję, sztab ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA