Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Znamy kwoty tegorocznego budżetu obywatelskiego. Ponad pół mln zł na Orunię-Św. Wojciech-Lipce

 1 dodane: 17:29, 21/02/18

tagi:

Dzielnicowe kwoty budżetu obywatelskiego są zależne od liczby mieszkańców w danych częściach Gdańska. W tym roku najwięcej "do wydania" będą mieli mieszkańcy Chełmu (1,45 mln zł), najmniej pieniędzy przypadnie na Rudniki (170 tys. zł).

 Znamy kwoty tegorocznego budżetu obywatelskiego. Ponad pół mln zł na Orunię-Św. Wojciech-Lipce
Znamy kwoty tegorocznego budżetu obywatelskiego.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Ostatnia edycja budżetu obywatelskiego skończyła się aferą, o której pisaliśmy kilka razy na portalu. W rezultacie błędu, za który odpowiadała prywatna firma, konieczne było tzw. "dogłosowanie" i dopiero kilka miesięcy później niż pierwotnie planowano gdańszczanie poznali wyniki budżetu obywatelskiego. To właśnie w tej edycji gdańszczanie zadecydowali m.in. o budowie wieży widokowej w Parku Oruńskim (niedługo napiszemy, co teraz dzieje się z tym przedsięwzięciem).

Afera odbiła się urzędnikom solidną czkawką, ale magistrat zapewnia, że zrobi wszystko, by w kolejnych edycjach maksymalnie zminimalizować ryzyko błędu.

Już teraz wiadomo, że tegoroczny budżet obywatelski w Gdańsku (głosowania należy spodziewać się za kilka miesięcy) będzie miał najwyższą sumę, bo łącznie z budżetu miasta popłynie tutaj 14 mln zł.

W budżecie obywatelskim głosuje się na projekty dzielnicowe i projekty ogólnomiejskie. Te pierwsze mają osobną pulę, i jak sama nazwa wskazuje, dotyczą konkretnych dzielnic.

Każda dzielnica w Gdańsku ma osobną kwotę w budżecie obywatelskim. Kwota ta zależna jest od liczby mieszkańców danej dzielnicy. W tym roku na Oruni, Św. Wojciechu i Lipcach suma ta będzie rekordowa i przekroczy pół mln zł. Oznacza to, że za kilka miesięcy oruniacy będą mogli "wygłosować" inwestycje, których łączna wartość przekroczy właśnie 500 tysięcy złotych.

Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego była to suma znacznie niższa (364 tys. zł).

Galeria artykułu

 Znamy kwoty tegorocznego budżetu obywatelskiego. Ponad pół mln zł na Orunię-Św. Wojciech-Lipce

Znamy kwoty...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.63.*

11:13, 24/02/18

No tak po to pod Chełm podłączyli Orunię Górną i Maćki.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.53.*

11:43, 22/02/18

Z takiego, że mieszka tam 50 000 ludzi.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.91.*

08:54, 22/02/18

A z jakiego powodu Chełm ma aż takie środki do dyspozycji?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA