Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 24/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejny przetarg na budowę dwóch pochylni na Oruni. Ta inwestycja ułatwi życie niepełnosprawnym, ale nie tylko im

 1 dodane: 17:34, 20/03/18

tagi:

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do sierpnia tego roku na Oruni powstaną dwie pochylnie, którymi niepełnosprawni, ale też np. matki z dziećmi będą mogły przedostać się przez wał Kanału Raduni. Nowe przejścia znajdą się w rejonie ulicy Gościnnej i Sandomierskiej.

Kolejny przetarg na budowę dwóch pochylni na Oruni. Ta inwestycja ułatwi życie niepełnosprawnym, ale nie tylko im
Kolejny przetarg na budowę dwóch pochylni na
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Urzędnicy ogłaszają przetarg na budowę dwóch pochylni w rejonie ulic Gościnnej i Sandomierskiej. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 kwietnia.

Niestety, jest i zła wiadomość. Wcześniej ogłaszano już przetarg na wykonanie oruńskich pochylni, ale wówczas nie zgłosiła się do niego żadna firma. Być może przyczyną tego stanu rzeczy, był wpisany w umowie krótki czas realizacji obu inwestycji.

Teraz magistrat wydłuża ten termin, a wykonawca na zbudowanie pochylni będzie miał blisko pięć miesięcy.

- Po zakończeniu inwestycji, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich czy rodziny z małymi dziećmi bez trudu dotrą z przystanków autobusowych na ścieżkę wzdłuż Kanału Raduni. Dojścia położone są w pobliżu wału, na którym istnieje ścieżka pieszo-rowerowa. Niestety obecnie można się na nią dostać jedynie schodami, których pokonanie może być trudne dla osób starszych, niepełnosprawnych czy rodzin z wózkami – informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Oprócz pochylni powstaną tam także barierki i oświetlenie. Na tym nie koniec. - W ramach zadania zagospodarowane zostaną skarpy w pobliżu pochylni. Niedaleko przejścia przy ul. Gościnnej, pochylnia rozpoczynać się będzie w pobliżu istniejącego przystanku – dodaje Agnieszka Zakrzacka, rzecznik DRMG.

Z takiego obrotu sprawy cieszy się Agnieszka Bartków, szefowa lokalnej Rady Dzielnicy. - Bardzo mocno kibicujemy tym inwestycjom, o które zabiegaliśmy już od wielu lat. Pochylnie są potrzebne wielu mieszkańcom Oruni. Dzięki pochylniom w okolicach Gościnnej łatwiej będzie dostać się np. do Parku Oruńskiego. Z kolei w rejonie Sandomierskiej – piesi będą mieli lepsze dojście do pobliskiego kościoła, czy do cmentarza.

Galeria artykułu

Kolejny przetarg na budowę dwóch pochylni na Oruni. Ta inwestycja ułatwi życie niepełnosprawnym, ale nie tylko im

Kolejny...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

21:32, 22/03/18

a swiatla ostrzegawcze na wale beda z krzyzowaniem sie pochylni z sciezka rowerowa..?? bo narbarzyncy na rowerach nie ustapia pierwszenstwa przejscia ludziom !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.19.*

14:38, 21/03/18

Nie wiedzą co projektują i co wykonują same buble za nasze podatki masakra. Kasa kasa kasa dla was się tylko liczy złodzieje.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.251.*

22:34, 20/03/18

Czy zgłaszał Pan te niedogodności wcześniej, na etapie prac projektowych, na etapie wykonawczym? Czy miał Pan jakieś odpowiedzi? Pozdrawiam serdecznie. Wojciech Kolesiński

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.52.*

20:12, 20/03/18

Pochylnia pochylnią.Remontowana była ulica robiony nowy chodnik przy parku ale dosłownie trzy płytki wystarczyłyby aby wyrównać załamanie do przejścia przez most żenada. Jestem osoba poruszającą sie wózku i sam ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA