Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kilka lat temu ją zbudowano, a teraz wymaga gruntownego remontu. Droga wzdłuż Kanału Raduni „się zapadała”

 1 dodane: 13:46, 14/04/18

tagi:

Fragment drogi technologicznej wzdłuż Kanału Raduni (na odcinku od TBS-ów do okolic wejścia do Parku Oruńskiego) będzie zamknięty dla pieszych i rowerzystów przynajmniej do połowy maja. Robotnicy wymieniają tam kostkę. Jak podkreślają w rozmowie z nami urzędnicy, za remont miasto nie płaci, bo są to środki wykonawcy, który kilka lat temu modernizował Kanał Raduni.

Kilka lat temu ją zbudowano, a teraz wymaga gruntownego remontu. Droga wzdłuż Kanału Raduni „się zapadała”
Kilka lat temu ją zbudowano, a teraz wymaga
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Prace rozpoczęły się kilka dni temu na wysokości TBS-ów na Trakcie św. Wojciecha. Robotnicy zamknęli krótki odcinek drogi technologicznej, która biegnie wzdłuż Kanału Raduni. Wymieniana jest tutaj nawierzchnia.

Gdy pracownicy skończą ten odcinek, przeniosą się dalej, w kierunku Gdańska. Łącznie remontowane będzie kilkaset metrów drogi wzdłuż Kanału.

Prace mają skończył się do 10 maja. Jak się dowiedzieliśmy, remont był konieczny, bo na opisywanym tutaj odcinku „zapadała się kostka”.

Droga technologiczna wzdłuż Kanału Raduni została wybudowana kilka lat temu. I właśnie z pieniędzy wykonawcy (zabezpieczonych przez miasto na czas modernizacji Kanału Raduni) prowadzone są obecne prace. - Miasto nie wydaje na remont ani złotówki – podkreśla w rozmowie z nami Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Galeria artykułu

Kilka lat temu ją zbudowano, a teraz wymaga gruntownego remontu. Droga wzdłuż Kanału Raduni „się zapadała”

Kilka lat temu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.207.111.*

17:37, 18/04/18

Hahaha czyli park za rok też do poprawy bo ta sama kostka tam leży

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.250.*

18:44, 15/04/18

Ta kostka latała zaraz po oddaniu do użytku. Tak szczelnie była ułożona że miejscami była powyciagana.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA