Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rozpoczyna się budowa kolejnego tunelu w Gdańsku. Wilanowska zamknięta do końca wakacji

 1 dodane: 17:59, 12/06/18

tagi:

Jak informują urzędnicy, 16 czerwca o godzinie 5 dla ruchu zostanie zamknięta ulica Wilanowska, na wysokości Jaru. Budowa tunelu potrwa do końca wakacji.

 Rozpoczyna się budowa kolejnego tunelu w Gdańsku. Wilanowska zamknięta do końca wakacji
Rozpoczyna się budowa kolejnego tunelu w Gdańsku.
Fot. mat prasowe

Fotografia 1 z 1

Tunel zostanie wybudowany pod ulicą Wilanowską i zepnie ze sobą dwie części Jaru Wilanowskiego. Jego budowa rozpocznie się już za kilka dni i dlatego też ulica Wilanowska, która przechodzi ponad jarem, zostanie wyłączona z ruchu.

Urzędnicy już wyznaczyli objazdy na czas inwestycji. By przejechać przez ulicę Wilanowską (np. z Rogalińskiej w kierunku Łostowickiej) trzeba będzie skorzystać z objazdu przez ulicę Havla.

Tunel będzie miał 33 metry długości.

W związku z budową tunelu szykują się też zmiany w komunikacji miejskiej. Mowa o liniach autobusowych 118, 262 i linii nocnej N4. Do odwołania zawieszono przystanki Osiedle Jary, Rogalińska, Płocka.

Linia 118: - w kierunku pętli „Jeleniogórska”: od przystanku „Chełm Cienista” do przystanku „Przemyska” autobusy tej linii pojadą ulicami: Cienistą – Sikorskiego – Armii Krajowej – Havla – Łódzką – i dalej po stałej trasie.

Obowiązywać będzie obsługa przystanków „Sikorskiego” ,„Chałubińskiego”, „Wilanowska”. - w kierunku Dworca Głównego: od przystanku „Kielecka” do przystanku „Cieszyńskiego” obowiązywać będzie trasa ulicami: Łódzką – Havla – Witosa i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanku „Przemyska”

Linia 262: - w obu kierunkach: od zespołu przystanków „Cmentarz Łostowicki” do zespołu przystanków „Świętokrzyska (n/ż)”, „ Łostowice Świętokrzyska” obowiązywać będzie trasa ulicami: Łostowicką – Havla i dalej po stałej trasie.

Obowiązywać będzie obsługa przystanków „Wilanowska” , „Przemyska” , „Płocka”

N4: - w kierunku Jelitkowa: objazd ulicami zgodnie z tymczasową organizacją ruchu jak dla linii 118 w kierunku Dworca Głównego - w kierunku Rębowa: od przystanku „Cieszyńskiego” do przystanku „Przemyska” obowiązywać będzie trasa ulicami: Witosa - Łostowicką – Havla – Łódzką i dalej po stałej trasie.

Obowiązywać będzie obsługa zespołu przystanków „Wilanowska”

Galeria artykułu

 Rozpoczyna się budowa kolejnego tunelu w Gdańsku. Wilanowska zamknięta do końca wakacji

Rozpoczyna się...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.23.73.*

08:15, 14/06/18

Budowa tunelu w XXI w to nie lada wyczyn i sensacja w Polsce. Adam Wiebe, Cornelius van den Bosch, Daniel van Buren i wielu innych z zamierzchłej przeszłości czy inżynierowie z obecnych czasu dorosną wam ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA