Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/07/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wyniki budżetu obywatelskiego. Na Oruni całą pulę wziął jeden projekt

 2 dodane: 19:02, 27/09/18

tagi:

Na Oruni najwięcej głosów zyskał projekt "Oruńskie Miasteczko Ruchu Drogowego". W tegorocznym głosowaniu do budżetu obywatelskiego zdobył on 2166 punktów.

Na zielono zwycięski projekt w budżecie obywatelskim
Na zielono zwycięski projekt w budżecie obywatelskim
Fot. mat prasowe

Fotografia 1 z 2

Jak czytamy w opisie zwycięskiego wniosku, Oruńskie Miasteczko Ruchu Drogowego ma powstać na terenie Szkoły Podstawowej nr 56, przy ulicy Małomiejskiej.

"Wielkość miasteczka ruchu zostanie dopasowana na etapie dokumentacji projektowej do możliwości terenowych. Będzie to pierwsza realizacja takiej formy małej architektury na obszarze Gdańsk -Południe. Miasteczka ruchu drogowego dają duże możliwości właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Może to być dobre pole doświadczalne, gdzie namacalnie można poznać znaki i ich funkcję w ruchu na drodze. Okoliczne przedszkola i szkoły podstawowe z dzielnicy Orunia, św. Wojciech, Lipce z pewnością skorzystają z takiego miasteczka" - czytamy w opisie.

I dalej: "Projekt zakłada wybudowanie jezdni z kostki brukowej (6 cm) o średniej szerokości 2 metrów. Centralną częścią miasteczka będzie dwupasmowe rondo przy którym znajdą się ławki i kosze na śmieci. W miasteczku znajdzie się skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, przejazd kolejowy, progi zwalniające, droga z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku, droga jednokierunkowa, zwężenie jezdni oraz tzw. ósemka".

Według szacunków, koszt projektu przekroczy 500 tys. zł. Tym samym żaden inny projekt w budżecie obywatelskim na Oruni nie może zostać zrealizowany, bo kwota dla Oruni-Św.Wojciech-Lipce w tym roku towłaśnie 509 tys. zł.

Na zdjęciu do niniejszego artykułu pokazujemy wyniki, które uzyskały też inne wnioski z Oruni-św. Wojciecha-Lipiec.

Na kolejnym zdjęciu pokazujemy listę wniosków, które zwyciężyły w projektach ogólnomiejskich.

Galeria artykułu

Na zielono zwycięski projekt w budżecie obywatelskim

Na zielono...

Na zielono zwycięskie projekty ogólnomiejskie

Na zielono...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.253.23.*

14:49, 01/10/18

I nic? A co ze słynną sprawą pedofilli na Gościnnej z byłym proboszczem Mirosławem w roli głownej....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.216.*

22:03, 30/09/18

A co było na 25-leciu salosu ???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

23:03, 28/09/18

KUPA

zgloś naruszenie
awatar

gosc

159.205.149.*

21:19, 27/09/18

A 25 SALOSu kiedy będzie coś wspomniane?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.186.*

20:19, 27/09/18

;/

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA