Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 24/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miejska lodówka służy potrzebującym. "Szafa" na horyzoncie?

 3 dodane: 16:25, 03/01/24

tagi:

"Miejska jadłodzielnia", która wystartowała na Oruni w grudniu, mocno sprawdziła się w święta. - Lodówka była regularnie zapełniana, a jedzenie szybko z niej znikało - cieszy się pomysłodawczyni, szefowa lokalnej rady dzielnicy Agnieszka Bartków. Mówi też o nowej inicjatywie, która być może wkrótce wystartuje w okolicy.

Miejska lodówka służy potrzebującym.
Miejska lodówka służy potrzebującym. "Szafa" na
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 3

W grudniu przy budynku Stacji Orunia na Dworcowej uroczyście otwarto "miejską jadłodzielnię". Pomysłodawczyni projektu, szefowa lokalnej rady dzielnicy Agnieszka Bartków podkreślała, że w akcji chodzi o to, by pomagać potrzebującym, ale również o to, by ratować jak najwięcej jedzenia przed marnowaniem.

Lodówka została uroczyście otwarta przez prezydent Aleksandrę Dulkiewicz. - Bardzo dziękuję za inicjatywę projektu w gdańskim Budżecie Obywatelskim. Okres przedświąteczny jest takim czasem, w którym marnujemy najwięcej jedzenia. To dobry przykład do naśladowania, ale to również daje mocno do myślenia, bo nieraz warto zastanowić się, czy tego jedzenia nie kupić po prostu mniej. A jeśli mamy go za dużo, warto podzielić się z innymi - mówiła.

Rzeczywiście tuż po świętach lodówka zapełniła się jedzeniem. - Jedzenie regularnie znikało. Cieszę się, że trafiło do bardziej potrzebujących i że się nie zmarnowało - komentuje Bartków.

Co ciekawe, na lodówce pojawiła się kartka z prośbą, by nie zostawiać tutaj ubrań.

Bartków mówi portalowi MojaOrunia, że być może już niedługo w budynku Stacji Orunia pojawia się specjalna szafa, w której będzie można zostawiać ubrania dla bardziej potrzebujących. Do tematu wrócimy.

Galeria artykułu

Miejska lodówka służy potrzebującym. "Szafa" na horyzoncie?

Miejska lodówka...

Miejska lodówka służy potrzebującym. "Szafa" na horyzoncie?

Miejska lodówka...

Miejska lodówka służy potrzebującym. "Szafa" na horyzoncie?

Miejska lodówka...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA