Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 03/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zaczęło sypać, problemy jak zawsze

 6 dodane: 09:28, 06/12/13

tagi:

Zasypane ulice i chodniki, korki na drogach, spóźniające się autobusy – wczoraj w nocy zimowa aura dotarła do Gdańska. Nasi czytelnicy przesłali nam zdjęcia, pokazujące „jak jest” na Oruni.

Zaczęło sypać, problemy jak zawsze
Zaczęło sypać, problemy jak zawsze
Fot. pani Karolina

Fotografia 1 z 6

Tym razem oklepany zwrot „zima zaskoczyła drogowców” nie pasuje. Z prostego powodu, w Europie szaleje obecnie orkan Ksawery, synoptycy ostrzegali, że silne wiatry dotrą także do Polski. Najgorzej miało być na Wybrzeżu. Gmina starała się więc należycie przygotować.

- W Gdańsku od wczoraj od około godziny 21 pracuje na drogach cały dostępny sprzętu utrzymania zimowego. To około 100 jednostek – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Nie było jednak tak strasznie, jak przewidywano. Obyło się bez większych zniszczeń, ale porywisty wiatr, a przede wszystkim obfite opady śniegu dały się we znaki gdańszczanom. We Wrzeszczu psuły się autobusy, na Marynarki Polskiej i na Otomińskiej trzeba było usuwać zwalone drzewa, nie kursuje prom Wisłoujście, zamknięto cmentarze komunalne.

Ale najgorsze są problemy na drogach. Kartuska, Świętokrzyska, Armii Krajowej (jak informowała nasza czytelniczka, przed 8 było tam jeszcze błoto i śnieg na pasach, a niektóre z samochodów stały... w poprzek jezdni) i Trakt Świętego Wojciecha – wszędzie rano (a gdzieniegdzie jeszcze do tej pory) widać było długi sznur samochodów. - Na Trakcie św. Wojciecha korek jest od skrętu w Gościnną aż do centrum – mówił nam kilkadziesiąt minut temu jeden z czytelników.

- Około godziny 7 jechałem autobusem w kierunku Gdańska. Odcinek od Rejtana do Zaroślaka trwał aż 30 minut - napisał nam pan Maciej.

Z oruńskich wiadomości: mocno zasypana jest ulica Żuławska. - Około godziny 9-ej widziałam przejeżdżający tędy pług, jest już lepiej – poinformowała nas pani Karolina, która przesłała nam kilka zdjęć.

Jedno z nich pokazuje mężczyznę, odśnieżającego ulicę Żuławską. To istotny temat, bo urzędnicy już wysyłają stosowne komunikaty. - Za odśnieżanie chodników przylegających do poszczególnych posesji odpowiedzialni są ich właściciele (albo w ich imeniu zarządcy) – przypomina Kaczmarek.

- Za nieusunięcie śniegu z chodnika przed swoją posesją grozi mandat od 20 do 500 złotych. Póki co jeszcze nikogo nim nie ukaraliśmy – mówi nam Miłosz Jurgielewicz, rzecznik Straży Miejskiej w Gdańsku.

Obowiązek odśnieżania chodników w wielu sytuacjach należy jednak do gminy. - Odśnieżać będą także dłużnicy komunalni – to już wypowiedź Agnieszki Kukiełczak, rzecznik Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Pojawiły się również pytania, czy organizatorzy jutrzejszej „Gwiazdki na Oruni” w związku z kiepską pogodą zamierzają odwołać imprezę? - Póki co nie zamierzamy. Gdyby się jednak okazało, że pogoda robi się coraz gorsza, przeniesiemy naszą imprezę do Dworku Artura. Będziemy musieli wtedy zrezygnować z pokazu sztucznych ogni – odpowiada Piotr Wróblewski, szef Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”.

Pani Karolina poprosiła nas również byśmy przypomnieli oruńskim gospodarzom o ich psach w klatkach. - Żeby im chociaż teraz trochę budy docieplili – prosi orunianka.

Prosimy o nadsyłanie swoich zdjęć "zasypanej" Oruni, Olszynki i południowych dzielnic Gdańska. Adres: redakcja@mojaorunia.pl
Zaczęło sypać, problemy jak zawsze

Zaczęło sypać,...

Zaczęło sypać, problemy jak zawsze

Zaczęło sypać,...

Zaczęło sypać, problemy jak zawsze

Zaczęło sypać,...

Zaczęło sypać, problemy jak zawsze

Zaczęło sypać,...

Zaczęło sypać, problemy jak zawsze

Zaczęło sypać,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

15:05, 07/12/13

Właściciele posesji odśnieżaja a potem pług odgarnia śnieg z ulicy na chodniki i piesi zawsze muszą brodzić w błocie i śniegu...Prywatni odśnieżaja i jeszcze im wygrażaja mandatami ,a gmina nie robi nic i sama ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.28.*

23:54, 06/12/13

Ulicę odśnieżył chwilę wcześniej :-)... niestety po 3 godzinach wyglądała gorzej niż przed odśnieżaniem. Mieszkańcy muszą \"swój\" śnieg usuwać (np. rzucać za swój płot lub wywozić taczką), a pług jak przejedzie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.194.*

15:10, 06/12/13

Bez pospieszą, błąd się wkradl ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.194.*

15:09, 06/12/13

On pospieszą odsnieza własne podwórko, a nie ulice ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.126.85.*

11:49, 06/12/13

Trakt ciągle nieprzejezdny!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.53.*

11:13, 06/12/13

Brawo Synku :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA