Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Inwestycja, której chyba się nie spodziewano

 4 dodane: 16:12, 29/07/14

tagi:

Nie, to nie nowy market, ani nowe mieszkania. To „tylko” baza firmy z Olsztyna, która na zlecenie miasta będzie modernizować okoliczny kolektor sanitarny. Rzecz tyczy się terenu w pobliżu skrzyżowania Podmiejskiej i Brzegi.

Inwestycja, której chyba się nie spodziewano
Inwestycja, której chyba się nie spodziewano
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 4

W ostatnich dniach dostaliśmy kilka telefonów i maili w sprawie skrzyżowania ulic Brzegi i Podmiejskiej. Czytelnicy chcieli wiedzieć, co buduje się w tym miejscu. - Tam gdzie kiedyś był złomowiec, a później przez wiele lat stał pusty plac, „coś” zaczęło się ostatnio dziać. Ktoś ogrodził teren, pojawiły się jakieś budy, jeżdżą koparki. Nie wiecie, o co w tym chodzi? - pytali nas oruniacy.

Usłyszeliśmy też kilka plotek. Według niektórych buduje się tutaj „Biedronka”, inni optowali za nowymi mieszkaniami. Nic z tego nie okazało się jednak prawdą.

- Ogrodziliśmy teren pod naszą przyszłą bazę. Nasza firma dostała zadanie zmodernizowania kolektora sanitarnego – mówią nam przedstawiciele Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Budownictwa, olsztyńskiej firmy, która wygrała przetarg, zorganizowany przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną.

- W ramach inwestycji wybudujemy nowy odcinek kolektora sanitarnego „Zaroślak” o metrowej średnicy z rur żelbetowych o długości około 1,5 km. Inwestycja zostanie przeprowadzona metodą bezwykopową (mikrotuneling) w ulicach Zaroślak i Brzegi. Oznacza to mniejszą uciążliwość prac niż w przypadku metody wykopu otwartego. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to drugi kwartał 2015 roku – mówią przedstawiciele GIWK.

Jak informuje nas wykonawca, na odcinku Zaroślak-Brzegi wywierconych zostanie 16 studni. - Część z nich powstanie nieopodal samego Kanału, inne „wkopane” zostaną w nawierzchnię jezdni – tłumaczą reprezentanci PRIB.

Planowany koszt inwestycji to 9.506.566,52 PLN netto (11.693.076,82 PLN brutto). Zdaniem GIWK, inwestycja „zwiększy bezpiezeństwo odprowadzania ścieków w dzielnicy Śródmieście”.

Inwestycja realizowana jest w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II. Projekt, którego poszczególne fragmenty toczą się w 14 dzielnicach, zakłada powstanie: 28,5 km nowej sieci kanalizacji sanitarnej, 15,5 km sieci wodociągowej i 10 nowych przepompowni ścieków. Przebudowanych ma zostać blisko 7 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej i dwie przepompownie ścieków.

Galeria artykułu

Inwestycja, której chyba się nie spodziewano

Inwestycja,...

Inwestycja, której chyba się nie spodziewano

Inwestycja,...

Inwestycja, której chyba się nie spodziewano

Inwestycja,...

Inwestycja, której chyba się nie spodziewano

Inwestycja,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

18:22, 29/07/14

SUPER

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA