Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe osiedle na granicy Oruni

 14 dodane: 13:54, 30/09/14

tagi:

To jedna z największych inwestycji deweloperskich w tej części Gdańska – w rejonie ulicy Małomiejskiej powstaje właśnie osiedle, na które składać się będzie 5 budynków wielorodzinnych i 10 domków jednorodzinnych. Wprowadzili się już tutaj pierwsi lokatorzy.

Nowe osiedle na granicy Oruni
Nowe osiedle na granicy Oruni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 14

Osiedle „Promienne” leży między Orunią, a Orunią Górną, w rejonie ulicy Małomiejskiej. Grupa Inwesting, która jest odpowiedzialna za tą inwestycję, na swojej stronie internetowej nie wspomina jednak o Oruni. Swoje przedsięwzięcie lokalizuje następująco: „w południowej części Gdańska w rejonie ulic Małomiejskiej i Fieldorfa”.

Na nowe osiedle skręca się z ulicy Małomiejskiej (na wysokości numeru 31), tuż przed (jadąc od Traktu św. Wojciecha) myjnią samochodową.

Powstanie tutaj łącznie 5 budynków wielorodzinnych, które będą miały hale piwniczno-garażowe i windy. W części oddalonej od ulicy Małomiejskiej inwestor zaprojektował 10 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.Prace przy pierwszych budynkach rozpoczęły się w maju 2012 roku. Dwa lata później, we wrześniu 2014 roku trzy bloki (na powyższej grafice oznaczone jako C, E i F) są już gotowe. Budynki leżą przy ulicy Kadmowej.

Jak informuje inwestor, wprowadzili się już do nich pierwsi lokatorzy. Wciąż są jednak mieszkania, które w oddanych do użytkowania blokach nie zostały jeszcze sprzedane. Koszt lokalu (budynki najbliżej ulicy Małomiejskiej) oscyluje w granicach 5000-5200 złotych za metr kwadratowy.

Obecnie trwa budowa kolejnych budynków. - Całe osiedle będzie gotowe w lipcu 2016 roku – usłyszeliśmy od inwestora.

Przedstawiciele firmy przekonują, że silnym atutem nowego osiedla jest jego lokalizacja. „Osiedle będzie bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta oraz z obwodnicą dzięki nowo oddanej ulicy Havla oraz planowanej w niedalekiej przyszłości ulicy Sikorskiego, która połączy się z ulicą Małomiejską. Pobliskie sąsiedztwo obfituje w sieci handlowe, obiekty szkolne i rekreacyjne.” - czytamy na stronie grupy Inwesting.

Grafika w tekście pochodzi ze strony: http://www.inwesting.com.pl/
Nowe osiedle na granicy Oruni

Nowe osiedle na...

Nowe osiedle na granicy Oruni

Nowe osiedle na...

Nowe osiedle na granicy Oruni

Nowe osiedle na...

Nowe osiedle na granicy Oruni

Nowe osiedle na...

Nowe osiedle na granicy Oruni

Nowe osiedle na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

09:39, 03/10/14

Jak było POLE to teren należał do "Oruni Dolnej" a jak już jest Osiedle to według Miast jest to już "Orunia Górna" w Dzielnicy Chełm. Jak tu lubieć Radnych Miasta, Urzędników i Włodarzy!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.129.*

22:37, 30/09/14

audycja zawiera lokowanie produktu

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.214.*

22:28, 30/09/14

Ciekaw jestem, czy przy okazji aktualnego remontu nawierzchni, ktoś pomyślał o lewoskręcie na to osiedle z kierunku od Traktu do Platynowej... Jak, nie to już widzę te korki. Poza tym Kadmowa powinna być ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

14:15, 30/09/14

Obecnie Kadmowa w całości należy dla Dzielnicy Chełm (Orunia Górna).Czy tak będzie również z tym Osiedlem. Odkroją na kawałek Oruni?!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA