Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kamery pokazały, jak wandale niszczą przystanek

 1 dodane: 13:42, 04/01/15

tagi:

Dwóch „karateków” zostało zatrzymanych, po tym jak kopnięciami próbowali... zdewastować jeden z przystanków autobusowych na Ujeścisku. Wpadli, bo ich wyczyny uchwyciły kamery miejskiego monitoringu.

Kamery pokazały, jak wandale niszczą przystanek
Kamery pokazały, jak wandale niszczą przystanek
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

Kilka dni temu strażnicy miejscy, obsługujący system miejskiego monitoringu na komisariacie przy ulicy Platynowej (Orunia Górna), na obrazie z jednej z kamer zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn.

- Wyglądało tak, jakby chcieli się wyżyć na przystanku autobusowym znajdującym się w rejonie pętli Łostowice / Świętokrzyska – mówi Miłosz Jurgieliewcz, rzecznik Straży Miejskiej w Gdańsku.

Jeden z mężczyzn postanowił poskakać po ławce znajdującej się pod przystankową wiatą oraz kopnięciami zbić szybę. Operatorzy kamer widząc co się dzieje natychmiast powiadomili o sytuacji funkcjonariuszy z pobliskiego komisariatu.

- Tymczasem drugi z krewkich młodzieńców postanowił wesprzeć kolegę i w przystankową wiatę rzucił butelką po piwie. Tym razem szkło pękło. Oczywiście „dzieło” nie zostało ukończone, teraz mężczyźni za pomocą kopnięć usuwali resztki szyby z metalowej ramy - relacjonuje Jurgielewicz.

Wandale widząc zbliżający się patrol postanowili ukryć się w okolicznych zaroślach. - Nie zdawali sobie jednak sprawy z tego, że każdy ich ruch obserwowano przez kamery Referatu Monitoringu. Kilka minut później mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na jeden z gdańskich komisariatów – mówi rzecznik. 

Za tego typu akty wandalizmu grozi maksymalnie pięć lat więzienia.

Galeria artykułu

Kamery pokazały, jak wandale niszczą przystanek

Kamery...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.62.*

14:53, 05/01/15

W Polsce trzeba zacząć publikować wyroki karne w Internecie, tak jak się robi z wyrokami administracyjnymi. Wtedy będziemy wiedzieć jak takie sprawy się zakończą.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

09:45, 05/01/15

Zawsze mnie bawi, kiedy dziennikarze podają jaka maksymalna kara grozi za jakieś wcześniej opisane przestępstwo, czy wykroczenie. Prawdopodobnie przestepca NIGDY nie dostaje maksymalnej kary. Natomiast bardzo ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.205.*

16:38, 04/01/15

Przecież to byli psychicznie chory - nie wolno ich karać!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.58.*

15:26, 04/01/15

Zastanawia mnie tylko ile to trzeba mieć siana w głowie. Mam nadzieję że pokryją koszty.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA