Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 06/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Powstała Rada Dzielnicy na Oruni, ale... trafi tutaj mniej pieniędzy z miasta

 1 dodane: 20:20, 22/03/15

tagi:

Frekwencja rzędu 9%, czyli przez najbliższe cztery lata Orunia będzie miała swoją Radę Dzielnicy. Jednak to, że w dzisiejszych wyborach zagłosował ledwie co jedenasty oruniak, oznacza, że Orunia dostanie mniej pieniędzy od miasta.

Powstała Rada Dzielnicy na Oruni, ale... trafi tutaj mniej pieniędzy z miasta
Powstała Rada Dzielnicy na Oruni, ale... trafi
Fot. zdjęcie z profilu oruńskiej Rady Dzielnicy

Fotografia 1 z 1

Dobra wiadomość dla oruniaków jest taka: w dzisiejszych wyborach zagłosowało wystarczająca liczba mieszkańców i Rada Dzielnicy na Oruni powstanie.

W sumie zagłosowało 1127 oruniaków (informacja wciąż nieoficjalna). Uprawnionych do głosowania było: 12 320 mieszkańców dzielnicy. Oznacza to frekwencję nieco ponad 9.1%.

Gorsza wiadomość brzmi: Niska frekwencja (rzędu 9 procent) oznacza, że przyszła Rada Dzielnicy na Oruni dostanie mniej pieniędzy od miasta. Jej roczny budżet będzie wynosił: 4 złote x liczba mieszkańców w dzielnicy. Na ten moment jest to nieco ponad 60 tysięcy złotych rocznie.

Gdyby frekwencja w dzisiejszych wyborach na Oruni przekroczyła 14 procent, budżet Rady wynosiłby: 5 złotych x liczba mieszkańców (ponad 75 tysięcy rocznie).

Gdyby frekwencja w wyborach przekroczyła 16 procent, budżet Rady byłby jeszcze większy (6 złotych x liczba mieszkańców, czyli około 90 tysięcy złotych rocznie).

Nowa Rada będzie składała się z 15 radnych. Na zdjęciu do niniejszego artykułu widać, kto będzie nowym radnym z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha. Obok nazwiska podano liczbę zgromadzonych głosów.

Głosy liczyli dzisiaj (i podali wyniki): Mateusz Korsztun, Maciej Kochanowski i Patryk Sikora, kandydaci na radnych.

Galeria artykułu

Powstała Rada Dzielnicy na Oruni, ale... trafi tutaj mniej pieniędzy z miasta

Powstała Rada...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

46.235.152.*

15:55, 23/03/15

Rada walczy. Rada radzi. Rada nigdy Cię nie zdradzi.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.172.252.*

11:58, 23/03/15

206* Kandydaci jeśli nie przyszli to mieli ważny powód, zapytasz ich osobiście dlaczego? (masz na to 4 lata)... Promocja jest taka na jaką ich stać. Widocznie nie są bogaczami i nie mają poparcia wielkich Partii ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.kluz

109.241.195.*

09:59, 23/03/15

Wielkie gratulacje dla wszystkich kandydatów za wysiłek kampanijny, a szczególnie tym którzy dostali się do rady. Nowym Radnym Dzielnicy życzę dużo siły, mądrości i umiejętności zjednywania sobie innych, no i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.206.*

07:44, 23/03/15

Sami kandydaci nie popisali się nie przychodząc na spotkanie przedwyborcze aż 12 nie zgłosiło się. Za mało reklamy oraz nagłośnienia a co gorsze co niektóre ulice nie dostały ulotek

zgloś naruszenie
awatar

gosc

154.47.224.*

23:02, 22/03/15

Fajnie, że jest Rada. Szkoda, że tak mało Oruniaków dało się przekonać do pójścia na wybory.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA