Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 03/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Prezydent Wałęsa na Oruni

 8 dodane: 12:49, 13/11/09

tagi:

Dzisiaj o 9.30 w oruńskiej "melioratce" odbyło się spotkanie uczniów tej szkoły z b. prezydentem Lechem Wałęsą.

 Prezydent Wałęsa na Oruni
Prezydent Wałęsa na Oruni
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 8

Uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska chętnie zadawali pytania Lechowi Wałęsie. Młodych ludzi interesowało wiele aspektów życia prezydenta. Pytania dotyczyły m.in. planów Lecha Wałęsy na przyszłość, sposobu w jaki przekonał prezydenta Jelcyna do wyprowadzenia wojsk radzieckich z Polski, pytano o "wojnę na górze", o rolę Jana Pawła II w obaleniu systemu.

Prezydent Wałęsa mówił o znaczeniu ekologii i internetu w naszych czasach. Mówił także o Oruni. Wspominał jak wyglądał kiedyś "patriotyzm po oruńsku".

- Kiedyś na Oruni mieszkały bardzo bitne chłopaki - żartował - ich patriotyzm polegał na tym, że przepędzali wszystkich obcych.

Lech Wałęsa zachęcał uczniów do jak najszerszego włączenia się w życie swojej dzielnicy i do interesowania się polityką poprzez np. chodzenie na wybory. Po spotkaniu prezydent chętnie fotografował się z uczniami oraz podpisywał książki.

Aleksander Nagucki, dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Gdańsku:
Ostatni rok to czas wielkich rocznic; pierwsze wolne wybory, Porozumienia Sierpniowe, upadek Muru Berlińskiego. Chcieliśmy uczcić te rocznice zapraszając Lecha Wałęsę jako żyjący symbol tych czasów. Wystąpiliśmy z takim zaproszeniem. Przyznam, że mieliśmy trochę ułatwione zadanie, ponieważ córka pana prezydenta - Brygida, kończyła naszą szkołę. Myślę, że że takie spotkanie to najlepsza lekcja historii najnowszej. Postawa naszych uczniów jest dowodem na to, że młodzi chcą zrozumieć tamte czasy.

 Prezydent Wałęsa na Oruni

Prezydent...

 Prezydent Wałęsa na Oruni

Prezydent...

 Prezydent Wałęsa na Oruni

Prezydent...

 Prezydent Wałęsa na Oruni

Prezydent...

 Prezydent Wałęsa na Oruni

Prezydent...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA