Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zazdrość

 1 dodane: 14:53, 26/02/10

tagi:

fiordy
fiordy
Fot. oksytocyna

Fotografia 1 z 1

Jak się komuś dobrze powodzi to się mi czasem serce kraje.

W koszmarnie dusznym banku, w którym miałam okazję ugotować siebie i moje okutane w czapko-szliko-puchowokurtki potomstwo czekając na to i owo spotkałam spełnienie marzeń.

On troszkę bez zęba, ona z pełnym garniturem, on nieśmiały, ona rozgadana, on z włosem zmierzwionym, ona z fryzurą bezpretensjonalną, on szczerze acz niemo uśmiechający się, ona przy każdej nadarzającej się okazji chwaląca go pod niebiosa. Ona nauczycielka na emeryturze, on nie wiem.

W Polsce już od tygodnia, w ubiegłą sobotę jednak już chcieli wracać do siebie. Bo tu pośpiech, tu się za czymś goni, ten brud pozimowy, generalnie ble i niezachęcająco.

I tak mi się melancholijnie zrobiło od tej opowieści o wyglądaniu przez okno prowadzące wzrok na fiordy, o tej zdecydowanej zimie, o wplatanych w zdanie słowach zagranicznych brzmiących jak wypadające z buzi kluseczki.

Ona pojechała za nim, bo rodzina musi byc razem. W Norwegii mieszkają i pracują już od czterech lat, od momentu, kiedy ona przeszła na emeryturę. Tam jest ich dom, żyją jak zawsze marzyli, znaleźli swoje miejsce. Dawno nie widziałam tak zwyczajnie promiennych usmiechów. Idzie wiosna...

Galeria artykułu

fiordy

fiordy

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA