Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 07/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Świetny sposób na naukę historii

 0 dodane: 00:00, 21/06/09

tagi:gra miejskaRadunia z nurtem sztuki

Biegając, skacząc i sprawdzając czystość wody młodzi ludzie mogą poczuć się jak żołnierze z historyczny epok.

W ramach Projektu "Radunia – Z nurtem sztuki" 20 czerwca w Parku Oruńskim odbyła się plenerowa gra miejska dla młodzieży "Oblężenie Oruni". Gra była częścią większej akcji "Radunia z Nurtem Sztuki" zorganizowanej przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku przy współpracy m.in  Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Orunia i Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Ta akcja była nie tylko skierowana do dzieci, chociaż to one głównie w niej uczestniczyły – mówi Magda Zakrzewska-Duda z NCK Gdańsk. - Chcemy pokazywać zalety historyczne Oruni, ale zależało nam na wymyśleniu formuły, która byłaby atrakcyjniejsza od zwykłej wycieczki z przewodnikiem. Sięgnęliśmy po wzorce z Poznania, gdzie gry miejskie są organizowane od kilku lat.
Przy pomocy harcerzy z ZHP Chorągiew Gdańska z Hufca Gdańsk-Portowa oraz z ZHR 3. Gdańskiej Drużyny Harcerzy "Cichociemni" przygotowano zadania praktyczne i zręcznościowe, takie jak przeprawa przez most linowy, rzucanie do celu, sprawdzanie czystości wody, które razem z opowieściami prowadzącego zabawę historyka Andrzeja Trzeciaka, miały wprowadzić uczestników w epokę wojen napoleońskich i pozwolić im wczuć się w rolę polskich rekrutów w armii Napoleona.
Zabawa trwała 2,5 godziny i pomimo trwających wakacji cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ok. 40 młodych ludzi z okolicznych gimnazjów. Zwycięska okazała się drużyna "Darmozjadów" reprezentująca X Gimnazjum, która otrzymała ufundowane przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną akcesoria do pływania, a wszyscy uczestnicy bilety wstępu do Aqua Parku i pamiątki ufundowane przez Miasto Gdańsk.
+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA